הומאופתיה קלאסית היא שיטת טיפול טבעית ועדינה , שהוכחה כיעילה לטיפול במצבי חולי שונים בגוף ובנפש , בתינוקות, ילדים ומבוגרים. הטיפול ההומאופתי מתייחס לאדם כולו ולמכלול מאפייניו – סימפטומים פיזיים , מאפיינים נפשיים, הרגלי שינה, חלומות , אכילה ומאפיינים נוספים. הטיפול ההומאופתי מאפשר לאדם לעבור תהליך עמוק של הבראה ולהעלות את רמת הבריאות שלו.

השם של ההכנה ההומאופתית נקרא בשפה המקצועית רמדי.

להומאופתיה קלאסית מספר עקרונות:

1)   חוק הדומים – ההומאופת מתאים רמדי מדוייקת למצבו של החולה, כזו שמסוגלת לייצר סימפטומים דומים  לאלו של האדם החולה.

2)   עקרון המנה הבודדת – על פי ההבנה ההומאופתית, ישנה רק רמדי אחת שמתאימה ביותר למכלול הסימפטומים האינדיבידואליים של המטופל ברגע נתון. לכן, ההומאופת יבחר ברמדי יחידה לטיפול אשר יכולה להשתנות בעתיד בהתאם לשינויים החלים בחייו של המטופל.

3)   עקרון המנה המזערית – העקרון מבוסס על כך שהרמדי ההומאופתית נועדה לגרות את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף. עפ”י ההומאופתיה, הסיבה למחלות היא שינוי או פגיעה בכוח החיים של     האדם. תהליך ההכנה המיוחד של הרמדי ההומאופתית מביא אותה למצב בו היא משפיעה ברמה הדינאמית ולא החומרית. רמדי הומאופתי עוברת תהליך הכנה מיוחד, שבסופו נותרת הכנה אשר בה מצוי כוח הריפוי הייחודי של החומר. הרמדי מגיעה אל שורשי המחלה שנמצאים במישורים עמוקים.

4)   עקרון הטיפול האינדיבידואלי – ההומאופת מתאים את הטיפול ההומאופתי באופן אישי לכל אחד ואחת ומתמקד באדם ולא במחלה. ההומאופת מתייחס לגוף ולנפש כאחד, כך שהרמדי מותאמת לפי מכלול המאפיינים האינדיבידואליים של האדם. לדוגמא: שני אנשים שמגיעים עם אותה בעיה, למשל מיגרנה, יקבלו טיפול שונה ואינדיבידואלי, עפ”י תמונת הסימפטומים הייחודית והמאפיינים האישיותיים של כל אחד.

5)   עקרון הכוח החיוני – לכל אדם כוח חיים – חיות, אשר מטרתו לשמור על איזון והרמוניה בגוף. הטיפול ההומאופתי נועד לחזק את הכוח החיוני על מנת שיוכל להתמודד עם מצבים ותחלואים שונים בהם נתקל האדם במהלך חייו. ניתן לקרוא לזה – חיזוק מערכת החיסון.

6)   טיפול המכלול הסימפטומים – הטיפול ההומאופתי מותאם באופן אישי למטופל עפ”י התייחסות למכלול הסימפטומים שלו במישור הפיזי והנפשי.

7)   עקרון כיוון הריפוי – מהלך התקדמות המחלות הינו מבחוץ כלפי פנים, מאיברים חיצוניים כמו העור, לאיברים פנימיים כמו מערכת העיכול הנשימה וכו’. תהליך הריפוי מתרחש הפוך. הריפוי מתרחש מבפנים כלפי חוץ.

8)   עקרון אימות התרופה ההומאופתית – בתהליך אימות התרופות ההומאופתיות, נבדקת רמדי על אנשים בריאים (אל מול קבוצת ביקורת שמקבלת פלצבו), על מנת לקבל תמונת סימפטומים שהיא מסוגלת לייצר. בעזרת אותה רמדי ניתן לרפא סימפטומים דומים אצל האדם החולה.

עד היום התקבל מידע על  כ- 3500 רמדיס .

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment