הומאופתיה לנשים

ישנם מספר רחב של בעיות בריאותיות שמאפיינות את המין הנשי. הומאופתיה יכולה לתת פתרון מהיר ויעיל במקרים האלו.

כאן תוכלו למצוא רק מספר מצומצם של בעיות שהומאופתיה נותנת להם מענה.

כדי לבדוק האם ישנו פיתרון הומאופתי לבעיה שלך אנו מזמינים אותך ליצור קשר עם אחד מההומאופתים באזור מגוריך, מתוך רשימת ההומאופתים המוכרים על ידי האגודה.

למציאת הומאופת\ית לחצי כאן

מאמר - מנפאוזה

הטיפול ההומאופתי לתופעות גיל המעבר

גיל המעבר נקרא גם גיל הבלות או "מנופאוזה" (מנו-חודש, פאוזה- הפסקה), תקופה בה נפסק המחזור החודשי. תחילת תקופת גיל המעבר אצל נשים הוא בסביבות גיל 50 והוא נמשך כ- 5 – 10 שנים.

בתהליך הפסקת המחזור ישנם שני שלבים עיקריים:
1. פרי-מנופאוזה – השלב המקדים, בו יש עדיין ביוץ אבל הוא אינו תקין והמחזור אינו תקין. שלב זה מלווה בתופעות של גלי חום.
2. מנופאוזה – מתחיל ברגע שיש הפסקת מחזור לפרק זמן של 6 חודשים או יותר.

תופעות גיל המעבר
כל אישה צפויה לעבור את גיל המעבר עם תמהיל שונה בכמותו ובעוצמתו של סימפטומים.
התופעות שונות מאישה לאישה וכוללות: מחזור לא סדיר, גלי חום, הזעה מוגברת, פעימות לב מואצות, יובש בנרתיק, דלקות ובעיות בדרכי השתן, עלייה במשקל, נשירת שיער, עצבנות, חרדות, דיכאון, קשיי  שינה, כאבי ראש, חוסר ריכוז, עייפות, בריחת סידן, מחלות לב, מחלות דמנטיות ועוד.

גיל המעבר, המנופאוזה – היא תופעה טבעית, שלב נוסף בחיים, ואין הכרח לסבול בגינו.
הטיפול הקונבנציונאלי המוצע כיום הוא הורמונים, שמדמים מצב מלאכותי של ייצור אסטרוגן. כל התערבות גסה ע"י הורמונים וכיוצא באלו, מעלים את השכיחות למחלות רבות ביניהם מחלת הסרטן.

הטיפול ההומאופתי לתופעות גיל המעבר
תופעות גיל המעבר נובעות מחוסר איזון הורמונלי שמופיע עם הפסקת המחזור. גיל המעבר, כשמו כן הוא, תקופה של מעבר. תהליך טבעי שלא חייב להיות מלווה בתופעות לוואי.

אצל כל אישה תופעות גיל המעבר באות לידי ביטוי בצורה שונה, ועל כן הטיפול צריך להיות שונה ומותאם אישית. בשונה מהרפואה המערבית, ההומאופתיה איננה מתערבת במנגנוני הוויסות הטבעיים של הגוף, אלא תומכת ומשפעלת את כוחות הריפוי הטבעיים שבגופנו.

גוף בריא ומאוזן יוכל לעבור את התקופה הזו במינימום תופעות, וזו מטרת הטיפול ההומאופתי. ישנן מספר תרופות הומאופתיות לטיפול בתסמיני המנופאוזה. ההומאופת מתאים את התרופה המדויקת לכל אישה ואישה בהתחשב בתסמינים ותמונת מצבה הכללית.

 

טיפול הומאופתי, הינו טיפול טבעי, עמוק ושורשי  המהווה פתרון יעיל לתופעות גיל המעבר.

כאמור, הטיפול מותאם אישית למטופלת, באופן אינדיבידואלי על ידי הומאופת קלאסי.

הרמדי ההומאופתית מאזנת את המערכת ההורמונאלית ומחזקת את מערכת החיסון.

נשים רבות המטופלות בהומאופתיה נהנות בתקופה זו מחיים מלאים ללא גלי חום, עצבנות, חרדות, הפרעות שינה ועוד.

 

באתר האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית ניתן לאתר ולבחור הומאופת מתוך רשימת ההומאופתים החברים באגודה www.homeopathy-israel.co.il

טיפול טבעי בגלי חום

במהלך גיל המעבר, עם ההפסקה הדרגתית במחזורי הוסת והירידה החדה ברמות האסטרוגן, נשים רבות חוות תסמינים ותופעות פיזיות ורגשיות אשר פוגעים משמעותית באיכות החיים. אחד מאלו הוא גלי חום אשר יכולים לבוא לידי ביטוי בתחושות חום והזעה, בעיקר בחלקים העליונים של הגוף, ולעיתים גם צמרמורות. נשים בגיל המעבר מדווחות על עוצמות ותדירות שונות של גלי חום. יש שלא חוות גלי חום כלל, בעוד אחרות מדווחות על גלי חום חזקים כל כמה שעות, מה שמקשה על התפקוד היום יומי, ובא לידי ביטוי גם בקושי לישון ובמצב רוח ירוד וקוצר רוח. טיפול הומאופתי בגלי חום מהווה פתרון טבעי ויעיל.
קראו את המאמר המלא על טיפול הומאופתי בגלי חום

אנדומטריוזיס - הומאופתיה יכולה להציל אותך

סובלת מכאבים באגן? כאבי מחזור חזקים מאוד? דימום וסתי לא תקין? כאבים בעת קיום יחסים? לא מצליחה להכנס להריון? הרופאים לא מצליחים לאבחן מה הבעיה?
להומאופתיה יש פתרון יעיל לבעיה!

מה זה אנדומטריוזיס?
אנדומטריוזיס זאת מחלה דלקתית של תאי רירית הרחם. המחלה נחשבת לכרונית. תאי-רירית הרחם (אנדומטריום) נודדים אל אברי הגוף השונים ומתפתחים מחוץ לרחם. על פי רוב תאים אלו מתמקמים בחלל הבטן ובאגן, אולם הם יכולים להתמקם בכל איבר בגוף.

התפתחות התאים ברקמות מחוץ לרחם משתנה בין אישה לאישה ובתקופות שונות אצל אותה אישה.

לעיתים קרובות  בזמן הדימום הווסתי את עלולה לסבול גם מעוויתות, מכאב, מדלקת מקומית ומהיווצרותה של רקמת צלקת. בעקבות הדלקת נוצרות הידבקויות בין איברים שכנים.

חומרת הכאב ממנו את סובלת לא מעיד על חומרת  המחלה. אישה אחת עשויה לסבול מכאב עדין אך ממחלה חריפה וחמורה ביותר, בעוד שאישה אחרת עשויה לסבול מכאבים עזים ומשתקים בעוד שהמחלה אצלה תהיה מזערית בלבד.

 

האם יש לך אדומטריוזיס?
רופא יכול לתת את האבחנה בהסתכלות ישירה בחלל הרחם. אולם ככל שאת סובלת מיותר סימפטומים מאפיינים הסבירות לכך עולה:

מנעד התסמינים הוא רב ויכול לנוע מחוסר תסמינים ועד לכאבים קשים ביותר, בעיקר באזור האגן, ואי-פריון.

תסמינים אפשריים:

 • כאבים בהקשר הווסתי: התכווצויות כואבות מאוד (ואף משתקות) לפני או במהלך הווסת.
 • כאב כרוני באגן, כולל כאב בגב התחתון ובתחתית הבטן.
 • כאב בזמן יחסי המין או אחריהם.
 • כאבים במעיים, לרוב יופיעו עם בעיות ביציאות כגון עצירויות או שלשולים. הבטן עשויה להתנפח ובתקופת הווסת עשוי להיות דימום מן הרקטום.
 • בעיות במתן שתן: כאב או קושי בעת ההשתנה.
 • אי-סדירות וסתית: דימום בין וסתי, הכתמה לפני המחזור.
 • הפרעות פוריות: עיוות מהלך החצוצרות ועקב כך גרימת הפרעה מכנית המובילה לאי-פריון.
 • אנדומטריומה: היווצרות של ציסטה (חלל) בשחלה. ציסטה זו מלאה בדם ישן ועשויה להיקרע או לדלוף ובכך לגרום לכאב בטן חד ופתאומי.

יש קשר בין אנדומטריוזיס ובעיות פוריות
הקשר בין אנדומטריוזיס לאי פריון נחקר רבות שכן 30 עד 50 אחוזים מן הנשים העקרות סובלות ככל הנראה מאנדומטריוזיס.

ההידבקויות עלולות לגרום להפרעה מכנית במפגש בין הזרע לביצית או למהלך הביצית המופרית מהשחלה אל ההשתרשות ברחם, ועל ידי כך לגרום לאי-פריון. בנוסף, במקרים אלה קיים סיכון מוגבר להתפתחות היריון חוץ רחמי. ההמלצה של הרפואה הקונבנציונלית במצב כזה, הוא הפריה חוץ גופית.

 

טיפולים רפואיים קונבנציונלים – תרופתיים ו/או כירורגיים
הטיפול התרופתי מקל על תסמיני הכאב – וזאת כל עוד האישה ממשיכה את הטיפול, אך הוא אינו משפיע משמעותית על המהלך הטבעי של המחלה ועל כן כאשר תפסיקי ליטול את התרופות – התסמינים יחזרו. לתרופות תופעות לוואי לא מבוטלות.
בטיפול הכירורגי  מסירים בניתוח את הרקמה שחרגה ממקומה, אולם אצל רוב הנשים הרקמה נוטה לחזור.


כיצד למנוע באופן מוחלט את חזרתה של המחלה?
הגישה ההוליסטית מציעה פתרונות עדינים אשר מסייעים לגוף לרפא ולשקם את עצמו.

 

כך תוכלי להירפא מאנדומטריוזיס  בעזרת ההומאופתיה
הרפואה ההומאופתית מציעה טיפול המותאם אישית לך. הטיפול מכוון לרפוי המחלה הפיזית אך גם אל גופך השלם, נפשך ורוחך. זהו טיפול טבעי, לא פולשני ובטוח, כאשר הוא ניתן ע"י הומאופת מוסמך. בטיפול ההומאופתי הסימפטומים הפיזיים משתפרים וגם מצב הבריאות הכללי והרווחה הנפשית משתפרת.

אנדומטריוזיס עשויה להיות כרוכה בסבל גדול אשר משפיע רבות גם על המצב הרוח. ההומאופתיה מסייעת למצוא מחדש את האיזון הרגשי וליצור חוסן רגשי ופיזי.

 

הטפול מכוון למספר מטרות:
בשלב ראשון נכוון למנוע את התדרדרות המחלה ולעצור את התקדמותה, תוך הפחתה משמעותית בתסמינים מחודש לחודש. בהמשך הטיפול נתמוך באיברים שניזוקו ונסייע לשיקומם.

הטיפול ההומאופתי באנדומטריוזיס:

 • מעודד זרימת דם תקינה, בכיוון הטבעי.
 • מפחית את התהליך הדלקתי.
 • מקל על תסמיני הכאב.
 • סופג אנדומטריומות.
 • מחזק את מערכת החיסון. מערכת חיסון חזקה פחות נוטה לאפשר לרקמות מרירית הרחם לנדוד אל חלל האגן ולהשתרש שלא במקומן הטבעי.
 • מסדיר ומאזן את ההורמונים. מחלה זו מושפעת מהורמוני הרבייה המופרשים בעת הווסת. נשים שמערך הורמוני הרבייה אינו מאוזן אצלן נוטות יותר לסבול מאנדומטריוזיס.
 • משחרר ההידבקויות שנוצרו בין אברי-האגן. בעקבות הדלקת נוצרות הידבקויות באברי האגן. הידבקויות אלו הן למעשה רצועות סיביות. הטיפול ההומאופתי מסייע בספיגת הרצועות הסיביות ועקב כך בשחרור האיברים המודבקים.
 • מסייע בשיקום צלקות פנימיות.
 • תומך לפני ניתוח ואחריו, להסרת נגעים אנדומטריאליים.
 • מסייע להפחית מתחים, לחץ נפשי, חרדות ודיכאון – שהם טריגרים נפשיים להתפרצות המצב.
 • טבעי, ללא תופעות לוואי וללא כימיקלים.

במהלך הטיפול יחול שיפור וחיזוק פיזי ונפשי.

 

מספר דוגמאות לרמדיס (הכנות הומאופתיות) שעשויות לסייע להחלים מאנדומטריוזיס:

 • Carcinosin: לרמדי זו זיקה לגדילה עודפת של רקמות לכדי יצירת גידולים. באנדומטריוזיס. אומנם אין מדובר בגידול, אך כן מדובר בגדילה עודפת של רקמה ועל כן לרמדי זו השפעה רבה במצבים של אנדומטריוזיס. הרמדי מסייעת ליצירת איזון בכך שהיא מרגיעה את עודף הצמיחה של הרקמה.
 • Sepia: לרמדי זו זיקה גדולה לבעיות הקשורות למחזור החודשי והיא אחת מהרמדיס החשובות ביותר בטיפול באנדומטריוזיס. רמדי זו מטפלת בתסמיני הכאב הרבים המשויכים לכאבי-מחזור ולאנדומטריוזיס בפרט, ויש בכוחה לסייע בשיקום רקמה מצולקת.
 • Pulsatilla: רמדי עם זיקה נשית, מסייעת לאזן את מצבי-הרוח בעקבות התנודות ההורמונליות. זוהי אחת מהרמדיס העיקריות לכל הבעיות הקשורות במחזור הווסת: סינדרום טרום וסתי, חוסר ווסת (אמנוריה), מחזורי ווסת לא סדירים (הרמדי מסייעת לקצר מחזורי ווסת קשים וארוכים ולהסדיר מחזורי ווסת קצרים מדי). מסייעת בשיכוך כאבי-הווסת.
 • Nux-Vomica: רמדי יעילה ביותר במצבים של מחזור ווסת כבד וממושך. הנשים נוטות לסבול מכאבים עזים הגורמים להן להתכווץ מעוצמת הכאב. הרמדי מסייעת להשיב את האיזון ההורמונלי, לקצר את המחזורים הממושכים ולהקל את עוצמת הכאב.  כמו כן, הרמדי בעלת השפעה מטהרת רעלים.
 • Medorrhinum: רמדי המסייעת לגוף לרפא מצבים דלקתיים באברי המין ובחלל האגן, להקל על כאבים בשחלות ולמתן מחזורי ווסת שופעים.
 • Folliculinum: לרמדי זו זיקה לאברי-המין הנשיים ולמחזור הדם. הרמדי עוזרת לאזן את ההורמונים השחלתיים ובכך מסייעת להסדרת המחזור. הכאבים המורגשים ממוקדים בעיקר בשחלות, הדימום הוא כבד וממושך ומסב סבל רב. הרמדי נמצאה יעילה ביותר בטיפול באנדומטריוזיס.

אלה כמה דוגמאות מתוך מאגר רחב של אפשרויות של הכנות הומאופתיות שעשויות לסייע בהחלמה. אין לראות בכך המלצה לטיפול. יש לפנות להומאופת מקצועי לקבלת טיפול מותאם אישית.

גם את רוצה להשיב את האיזון למערכת ההורמונלית שלך כדי שהיא תתפקד בצורה מיטבית?  את מוזמנת למצוא הומאופת/ית רשומ/ה באזור מגורייך כאן.

טיפול טבעי בכאבי מחזור

טיפול טבעי בכאבי מחזור:

נשים רבות סובלות מגיל צעיר מכאבי מחזור ורגילות לקחת משככי כאבים. חלק מהן ישכבו ביום הראשון של המחזור במיטה ויחכו שהדימום ייחלש והכאבים יירגעו. אצל חלק הכאבים חזקים כל כך שהן לא יכולות לתפקד בזמן המחזור. חלק מהנשים חושבות שזה נורמלי לסבול מכאבים בזמן המחזור, ולא תמיד חושבים שיש דרך טבעית לטפל בזה.

חשיבות האיזון ההורמונלי :

המחזור הנשי מושפע מרמות שונות של הורמונים שעובדים בתזמון מדהים. כל השלבים של הכנת הביצית להפריה, ביוץ והכנת רחם האישה לקראת השרשת העובר ברחם אחרי ההפריה.

רירית הרחם מתעבה במהלך החודש כחלק מההכנה של הרחם לקליטת עובר חדש, ובמידה ולא מתפתח הריון, הרחם מפרישה את שכבת הרירית הזו החוצה בצורה של דימום חודשי.

כל אישה מרגע הגעתה לגיל הפוריות, מקבלת מחזור אחת לחודש, מדממת במשך מספר ימים ובסיום הדימום, רירית הרחם  מתחילה להכין את עצמה מחדש לתינוק חדש, עד לחודש הבא וחוזר חלילה.

אצל כל אישה מרגע קבלת המחזור הראשון, מתרחשים שינויים הורמונאליים במשך כל החודש, מדי חודש. בגלל המורכבות של האיזון ההורמונלי, חשוב להבין כי הוא מושפע ומשפיע רבות על האישה. ישנם גורמים חיצוניים שמשפיעים על המחזוריות של ההורמונים כמו למשל דיאטות חריפות, טיפולים תרופתיים (גלולות) וגם גורמים פנימיים של האישה עצמה. במהלך החיים ייתכנו שינויים הורמונליים אחרי לידות, לקראת גיל המעבר ועוד.

יש נשים שסובלות יותר מאחרות מכאבי מחזור. לא לגמרי ברור מדוע, ופעמים רבות זה קיים אצל נשים שונות מאותה משפחה.

מעניין לראות כיצד השתנה היחס למחזור של האישה במשך הדורות וממשהו מקודש בתקופות  שסגדו לאמא אדמה ולאם הגדולה, הפך המחזור להיות טמא, לפי הדתות הקיימות היום. נשים שמדממות  הפכו להיות טמאות, ואסור להן לבוא במגע עם הקהילה. עד היום ביהדות, אישה אחרי המחזור חייבת לשמור נידה במשך 10 ימים לפני שמותר לה לבוא במגע עם בעלה. כל היחס למחזור השתנה עקב שינוי זה ונשים רבות היום, רואות במחזור שלהן משהו שצריך לעבור אותו , משהו שלילי ומציק, שיש לדכא אותו, במקום להתייחס אליו, להבין את המשמעות שלו, לקבל את הגוף כמו שהוא בזמן הזה, להקשיב לצרכים שלה בתקופה זו. נשים רבות מקטרות על המחזור, שונאות אותו ואת גופן בזמן המחזור, לוקחות גלולות או התקנים, כדי שיהיה כמה שפחות דימום, או כדי שהמחזור יגיע בזמן שמתאים להן, במקום להבין שכל המורכבות של המחזור החודשי באישה , זו בעצם הבריאות במיטבה, ולברך על כך שהן מקבלות מחזור ופוריות.

הטיפול ההומאופתי בכאבי מחזור:

ההומאופתיה היא רפואה טבעית הפועלת עם הגוף ומאפשרת לו להגיע לאיזון ולרגיעה ומסייעת להפחית כאבים ואי נוחות. בעזרת ההומאופתיה ניתן להקל על הכאבים ועל התופעות הלא נוחות שיש לפני המחזור ואפילו להעלים אותם לגמרי.

כרפואה הוליסטית ההומאופתיה מתייחסת לקשר בין הגוף לנפש, לכאבי המחזור וגם לנפש, לצרכים ולרגשות לא ממומשים, לצורך הטיפול והתאמת רמדי אישית. בתשאול ההומאופתי יוצגו שאלות רבות על כל תחומי החיים של המטופלת.  התשאול כולל שאלות על מערכות היחסים, ההרגלים, המזון, השינה, ההזעה, השתייה, חלומות פחדים ועבודה. לאחר התשאול, ההומאופת מתאים למטופלת רמדי אישית ומדויקת לטיפול בכאבי המחזור. הוא כמובן לוקח בחשבון את כל הדברים שמטרידים אותה ומטפל גם בהם. הטיפול ההומאופתי הוא הוליסטי , מטפל בגוף ובנפש ומתייחס לכל אדם באופן אישי.

הטיפול יעזור לגוף להרגיע את הכאבים, ולהגיע למצב של ירידה משמעותית בכאב, עד להעלמות מוחלטת של כאבי המחזור. ההומאופתיה עוזרת לגוף להבריא ולהתחזק והמחזור החודשי הופך למשהו שקל לחיות איתו.

דוגמא לרמדיס שמשמשות לטיפול בכאבי מחזור:

SEPIA– רמדי מצוינת לאיזון הורמונלי בכלל, ולכאבי מחזור בפרט. באישה שצריכה לקבל את הרמדי הזאת, התחושה היא של חולשה, כבדות, תחושה שהרחם נופלת למטה. יש לה כאבים שורפים, דקירות ברחם. קיום יחסי מין מכאיב לה בגלל היובש בנרתיק. היא יכולה גם לדמם אחרי קיום היחסים. הרמדי מעולה לנשים שהמחזור אינו סדיר אצלן, שהוא מאחר או מקדים, שהדימום מאסיבי אצלן.

Bell– רמדי מעולה לטיפול בכאבים בכלל ובכאבי מחזור בפרט. אצל נשים שצריכות רמדי זו, המחזור יהיה בהיר ומלא, לפעמים יגיע מוקדם מדי, וירגיש כאילו חם, סוער וגועש. גם אצלן התחושה היא כאילו כובד בתחתית הבטן, וכאילו הרחם יורד למטה. הטבה משכיבה והחמרה בעמידה או ישיבה זקופה. בתקופת המחזור יש לאישה כאב בפטמות, הכאב מקרין מהפטמות לאזור שמסביבן, החזה נפוח, אדום וכואב.

Cham– רמדי שעשויה מצמח הקמומילה, נשים שצריכות רמדי זו סובלות מכאבים לא סדירים שמרגישים כמו צירים, הכאב מקרין לירכיים, למעלה ולמטה. הדימום מאסיבי וכהה. האישה מרגישה התכווצויות לאחר כעס, ותחושה של מצוקה. הפטמות שלה נפוחות וכואבות, ומאד רגישות למגע. נשים אלו יכולות לחוות הפסקה של המחזור בעקבות כעס או רגשות מוקצנים. הדימום כהה ומדי פעם יש דימום בהיר יותר של דם בהיר. במהלך הדימום האישה תחוש צמא גדול ותחושת קור ברגליים ובידיים.

אם את רוצה להפסיק לסבול מכאבים ולחוות את המחזור שלך בצורה אחרת, את מוזמנת לפנות לאתר האגודה להומאופתיה קלאסית, להכנס לרשימת המטפלים המוסמכים של האגודה, בכל הארץ ולבחור לך מטפל שמתאים לך.

טיפול טבעי במיגרנה

אנשים רבים סובלים ממיגרנות, כאשר השכיחות של מיגרנות בקרב נשים גבוהה פי 3 מזו אצל גברים, וככל הנראה, אחת מכל 4 נשים סובלת ממיגרנות. מיגרנות יכולות לפגוע בשגרת היומיום ואיכות החיים שלהם. הרפואה הקונבנציונלית מציעה טיפול בסימפטומים בלבד, והטיפול התרופתי עלול לגרור תופעות לוואי, מקלות ועד משמעותיות. הומאופתיה, לעומת זאת, מציעה טיפול טבעי במיגרנה והיא מספקת פתרון יעיל והוליסטי על ידי התייחסות לשורש הבעיה.
קראו על טיפול טבעי במיגרנה

הירשמו לערוץ היוטיוב שלנו

סובלות מבעיית וסת לא סדירה? היכנסו לשמוע את עדותה של בר, מטופלת בהומאופתיה קלאסית, שהרפואה הקונבנציונלית הודיעה לה שלא תוכל להיכנס להריון, תוך חודש של טיפול קיבלה מחזור והיום כבר בהריון.

עדות מטופלת בהומאופתיה קלאסית. דניאל מספרת כיצד הומאופתיה עזרה לה להתמודד עם אסתמה של העור, חוסר איזון בלוטת התריס ומחלת מנייר לאחר שהתייאשה מהרפואה הקונבנציונלית.