מחלות כרוניות

הומאופתיה קלאסית היא שיטת טיפול טבעית ועדינה, שהוכחה כיעילה לטיפול במצבי חולי שונים בגוף ובנפש, בתינוקות, בילדים ובמבוגרים. הטיפול ההומאופתי מתייחס לאדם כולו ולמכלול מאפייניו – סימפטומים פיזיים, מאפיינים נפשיים, הרגלי שינה, חלומות, אכילה ומאפיינים נוספים. הטיפול ההומאופתי מאפשר לאדם לעבור תהליך עמוק של הבראה ולהעלות את רמת הבריאות שלו.

על פי הרפואה המערבית, מחלות כרוניות הן מחלות הפוגעות במערכות הגוף השונות ולרוב אינן ניתנות לריפוי מוחלט.

מחלה כרונית, היא מחלה ממושכת, אותה נושא החולה במשך זמן רב, לעתים כל חייו.
מצב המחלה הוא על פי רוב קבוע ויציב, אך מדי זמן עלולות להתרחש התפרצויות אקוטיות.
תקופות הרגיעה שבין ההתפרצויות מכונות "הפוגות".

מרבית המחלות הכרוניות הן מחלות רב-מערכתיות פנימיות, כמו מחלות כלי דם ולב, מחלות ריאות ומחלות ראומטיות.
מחלות כרוניות אלה נגרמות לרוב כתוצאה מתהליך מתמשך ואיטי של פגיעה והרעלה עצמית של הגוף.

ברפואה הקונבנציונלית עדיין לא נמצאה דרך לרפא מחלות כרוניות באופן מלא ומוחלט.

התרופות הקיימות בשוק מסייעות אמנם לטיפול בסימפטומים (תופעות המאפיינת מחלה) השונים אך אינן מרפאות את המחלה.
במקרים רבים, הטיפול בתרופות אף כרוך בתופעות לוואי ועלול במקרים מסוימים להגביר את הרעלת הגוף.
על פי גישת ההומאופתיה הקלאסית, יש קשר הדוק בין אורחות חייו של האדם, הרגליו, דפוסי חשיבתו ומצבו הרגשי לבין התפתחות המחלה.

לכן הומאופת בודק בתשאול עמוק ומקיף את כל אלו, ומתאים למטופל באופן אישי וספציפי הכנה הומאופתית, בכדורים קטנים או בטיפות, שנותנת מענה לתמונת המחלה המלאה, על כל רבדיה.
ההכנה ההומאופתית מחזירה את האיזון הפנימי העדין ומניעה את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף כדי שהמטופל יחזור למצב של חיים מלאים, בריאים, מספקים, יצירתיים ושמחים.
ההכנות ההומאופתיות בטוחות לשימוש בכל גיל, ונטילתן אינה כרוכה בשום תופעות לוואי.

מכיוון שהטיפול ההומאופתי מטפל במחלה בצורה הוליסטית ועמוקה, ואינו מתייחס לסימפטומים בלבד, במקרים רבים יש בכוחו להביא לריפוי מלא.
כאן תמצאו את רשימה החלקית של המחלות שניתן לטפל בהם בעזרת הומאופתיה.

למידע נוסף אנו מזמינים אותך להיכנס לעמוד "למצוא הומאופת\ית" וליצור קשר עם הומאופת מאזור מגוריך המופיע ברשימת ההומאופתים המוכרים על ידי האגודה.

טיפול באלרגיות

יש מי שסובל מאלרגיות באביב… ויש מי שסובל מכך כל השנה…
כך או כך להומאופתיה יש מענה יעיל לתופעה.

רובנו אוהבים את האביב. מזג האוויר נעים, הכול ססגוני, מלבלב ופורח. אבל האביב המזוהה פריחה לא תמיד נעים לאלה הסובלים מאלרגיות. האלרגיה הינה מטרד בריאותי עבור אחד מכל חמישה ישראלים. הפריחה היפה הופכת לסוג של סיוט שכרוך באף דולף, התעטשויות מרובות וגירוי בריריות. לא נחמד להסתובב כל היום עם אף סתום וחבילת טישו ב"שלוף". למרות שלרוב נראה כאילו אין שום דרך להתמודד אתה, ניתן לטפל באלרגיה ללא צורך בתרופות מונעות על בסיס קבוע.

 

מהי אלרגיה?
אלרגיה מכונה בעברית 'רגשת' – רגישות יתר של מערכת החיסון. זוהי תגובה מוגזמת של מערכת החיסון לחומר כלשהו שאינו אמור לגרום לשום תגובה כשהגוף נמצא במצב מאוזן. בשעה שתגובה חיסונית של המערכת ל'פולשים' מבחוץ כמו וירוסים וחיידקים, היא תגובה חיובית ששומרת עלינו, הרי שאלרגיה היא מעין 'תקלה' במערכת החיסונית, שאינה תורמת לנו דבר מלבד תחושה לא נעימה. מערכת החיסון אמורה לזהות גורמים מזיקים לגוף ולדאוג לסילוקם. המערכת יודעת בדרך-כלל להבחין בין גורמים מזיקים לחומרים שאינם מזיקים- אך במצב של אלרגיה מערכת החיסון מתייחסת לחומרים כגון אבקני פרחים, אבק, מזונות ועוד- כאילו היו גוף זר שפלש למערכת, מייצרת נוגדנים, ונלחמת בהם. המערכת משחררת היסטמין לגוף, שגורם לתגובה דלקתית.

התגובה הדלקתית מלווה בסימפטומים שונים: סימפטומים של קדחת השחת, נזלת, עיניים דומעות וצורבות, גודש בסינוסים, עיטושים, גרד בחך ופוליפים באף, אסטמה, פריחה בעור- אטופיק דרמטיטיס או אורטיקריה, ועוד.

 

הטיפול ההומאופתי בתופעות של אלרגיה
הטיפול ההומאופתי מתבסס על שימוש בחומרים שיש ביכולתם לגרום לאנשים בריאים תופעות דמויות אלרגיה. בכך ההומאופתיה מעודדת את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף במטרה לרפא את הנטייה האלרגנית לטווח הרחוק,  כמו גם לטפל בתסמיני ההתקף הבודד.

למשל, כאשר אנו מקלפים בצל, העיניים מתחילות לצרוב ולדמוע והאף מתחיל לטפטף. חלקנו מתעטש ומשתעל, סובל מכאב ראש וחש צמא. הסימפטומים הללו, שמוכרים לכולנו, מתאימים ל'תמונת המחלה' של ההכנה ההומאופתית מהבצל עצמו. כך, אדם שסובל מקדחת השחת ומציג סימפטומים שמתאימים לתמונה שהבצל יוצר, יקבל את ההכנה ההומאופתית של הבצל ומצבו ישתפר מהר מאוד.

טיפול הומאופתי מותאם אישית
ההכנה ההומאופתית מותאמת על בסיס מכלול הסיבות שגרמו להתפרצות התופעה ובהתאם לאופן הייחודי שבו היא מתבטאת בכל מקרה. הטיפול ההומאופתי מותאם לכל חולה וחולה על בסיס תסמיניו, אישיותו, ההיסטוריה הרפואית שלו, רגישותו ומאפייניו הייחודיים, כפי שהם מובאים בעת התשאול שעורך לו המטפל ההומאופתי. לדוגמא: אלרגיה המתפרצת באביב תבוא לידי ביטוי אצל שלושה מטופלים באוסף תסמינים שונה. הראשון יסבול מנזלת מימית וצורבת. אפו יטפטף כמו ברז, והוא ייאלץ לסכור את נחיריו בטישיו. אותו מטופל יתלונן גם על דמעת ועיטושים חריפים בהתקפים שמשתקים אותו מכל פעילות.

אצל מטופל שני, העיניים נראות מודלקות. הן מגרדות מאוד ושורפות והוא משפשף אותן ללא הרף. עיניו הופכות לרגישות יותר בחשיפה לאור ומפרישות הפרשה דלקתית. בנוסף, הוא משתעל שיעול מרגיז, הנובע מתחושת דגדוג בקנה הנשימה. אצל מטופלת שלישית התופעות יתבטאו בעיקר בגרד חזק של כל הרקמות הריריות: בחיך, אף, אוזניים ועיניים.

להומאופתיה מגוון של מאות טיפולים מוכחים קלינית לאלרגיה. הטיפול הוא אינדיבידואלי, ולכן שלושת המקרים שתוארו, הסובלים מרגישויות דומות, יקבלו טיפולים שונים שיותאמו למכלול הסימפטומים הייחודי להם.

בעוד הרפואה הקונבנציונלית תציע לשלושת המטופלים "תחזוקה שוטפת" בלבד וטיפול סימפטומטי, ההומאופתיה תפעל לעקור את האלרגיה, על שלל תסמיניה, מהשורש.

מה אם אני לוקח תרופות לאלרגיה שלי?
לרוב, התרופה ההומאופתית תינתן במקביל לתרופה הקונבנציונאלית שניתנה למטופל הסובל מאלרגיה. עם ההתחזקות של מערכת החיסון, ניתן יהיה להפחית בהדרגה את כמות התרופה שניתנת לאדם עד להפסקה מלאה. דבר המלמד אותנו על כך שהומאופתיה יעילה לטיפול גם באלרגיות כרוניות. התרופות יכולות להופיע בצורה של כדורים או בצורה של טיפות.

טיפול הומאופתי הניתן על ידי הומאופתים מוסמכים מסוגל להציע לסובלים מאלרגיה פתרונות מהירים, יעילים ונטולי תופעות לוואי, המתאימים לכל גיל. הצלחה בטיפול באלרגיה תיחשב בהומאופתיה קלאסית למצב שבו ההתקפים פוחתים עד היעלמותם המוחלטת. ואכן מחקרים מוכיחים הטבה משמעותית (כ – 80%) בהתפרצות התופעות האלרגיות ובחומרת התסמינים, אצל מרבית הסובלים מאלרגיה, שטופלו בהומאופתיה.

 כמה מהתרופות ההומאופתיות שעשויות לסייע לך לטפל בתופעות האלרגיה:
Allium Cepa – בהכנה זו מטפלים במחלות שיש בהן כאב צורב, או כאב עצבי שעובר מצד לצד, יחד עם הפרשה מימית ושופעת. יעילה להצטננויות ולקדחת השחת שסימניהן: עיטוש מתמיד, עיניים דומעות, ונזלת כה שופעת וצורבת שהנחיריים והשפתיים מאדימים.
Euphrasia – מתאימה למצבי אלרגיה המתבטאים בתחושות עזות של שריפה, גירוי, גירוד, ורגישות של העיניים לאור, המלווה בדמעות צורבות. הנזלת "רגילה", אינה שורפת, אך אם היא מצטברת היא עשויה לגרום לשיעול ולקשיי נשימה.
Sabadilla – מתאימה למי שסובל/ת מהתקפי שיעול ממושכים ומתישים ועיניים דומעות לאחר כל שיעול. הנזלת המימית נרגעת בעזרת חום ושתייה חמה. לרוב המצב ילווה בדלקות גרון.
Gelsemium – מתאימה להתקפי אלרגיה הגורמים תשישות וישנוניות (לא בשל התרופות!), בפרט כשההתקפים הקשים מופיעים בשעות הבוקר. הנזלת הדולפת מורגשת כמו מים חמימים.
Sticta – מתאימה לגודש יבש, כלומר למרות המלאות בשורש האף והצורך לנקותו, אין זרימת נזלת.
Wyethia – מתאימה לגירוד עז המורגש באף, בגרון ובלוע.
את כל ההכנות ההומאופתיות (רמדיס) מומלץ להשיג בצורה של כדורונים הומאופתיים (הניתנים לרכישה בבתי מרקחת המתמחים בכך), בריכוז הקרוי 30C. מומלץ ליטול בתדירות של אחת לשעתיים. בכל אחת מהמנות יש להניח שלושה כדורונים על הלשון.

אם כעבור ארבע מנות לא חשתם שיפור במצבכם סימן שאתם זקוקים לפתרון שמותאם אישית. מומלץ לפנות להומאופת/ית קלאסי/ת מורשה האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית.

לחיפוש הומאופת לחץ כאן

טיפול בפסוריאזיס

ההסתכלות ההומיאופתית על מחלה כמו פסוריאזיס היא שונה לחלוטין מזאת
ה'מערבית', שכן הטיפול ההומיאופתי מתייחס לאדם החולה כאל מכלול של גוף
ונפש, ולא רק למחלה שלו.
כאשר אנחנו לומדים את המחלה של המטופל, אנחנו לומדים לעומק את ההופעה
שלה, כפי שהיא מתבטאת באופן ייחודי למטופל שנמצא מולנו ברגע נתון.
אנחנו בוחנים את התפרצות הפסוריאזיס ואת מכלול הסימפטומים המקיפים
אותה – את כל אלה הקשורים לפסוריאזיס באופן ישיר, וגם את כל אלה שנראה
כאילו אינם קשורים.
מכאן אנו מגיעים לאחד העקרונות החשובים בטיפול ההומיאופתי והוא עקרון
'כוליות הסימפטומים'. על פי עיקרון זה האדם אינו אוסף אקראי של
איברים שמנותקים זה מזה. על פי התפיסה ההומיאופתית האדם הוא אחד, שלם
ומושלם – וכל האיברים והחלקים שמרכיבים אותו מתנהלים בקשר אינסופי עם
האדם ובהרמוניה מלאה בינם לבין עצמם.
למאמר המלא על טיפול הומאופתי בפסוריאזיס:
פסוריאזיס בילד והטיפול ההומיאופתי המתייחס לאדם השלם

טיפול הומאופתי בקונדילומות

להומאופתיה יש מה להציע גם בטיפול במחלות מין, ובכלל זאת במקרים של יבלות גנטליות וקונדילומה אקומינטה. הטיפול ההומאופתי יכול לתת מענה גורף לסיבות הגורמות להיווצרות היבלות, ולהוביל להיעלמותן. בניגודל לטיפול הקונבנציונלי שמתמקד בהסרה חיצונית של הנגעים, ולא בגורם להם, ולכן אינו יכול להבטיח שהם לא יחזרו, בטיפול הומאופתי נעשה שימוש בכ-60 הכנות הומאופתיות שונות (רמדיס) היכולות לסייע להתמודד בהצלחה עם הנגיף, וזאת כאשר כל אחת מן ההכנות ההומאופתיות מותאמת באופן אינדיבידואלי לכל מקרה.

לקריאת המאמר המלא, לחצו – טיפול הומאופתי בקונדילומות

טיפול הומאופתי בילדים הסובלים מתסמונת הפי פאפא

לאחרונה מתרבים בקליניקות מקרים של (ילדים בעיקר) מי שסובלים מתסמונת

 ה-פי פאפא או

.(Periodic Fever, Aphthous stomatitis, Pharyngitis, Adenitis) PFAPA

תסמונת זאת באה לידי ביטוי בהתקפים מחזוריים של חום גבוה, אשר לרוב מלווים בהימצאות של אפטות בפה ובלוע (כיבים לבנים כואבים בפה), בקשרי לימפה צוואריים מוגדלים (בצוואר ומתחת ללסת). עם זאת, בבדיקות מעבדה אין עדות לזיהומים חיידקיים או ויראליים.

מה הטיפול אשר מציעה הרפואה ה״רגילה״ ? מה הגישה ההומאופתית לטיפול בילדים הסובלים מהתסמונת? מדוע הגישה ההומאופתית פורצת דרך?

לקריאת המאמר המלא לחצו כאן >>