מה והיכן ללמוד

כדי להבטיח ולשמור על רמה מקצועית גבוהה, הציבה האגודה בפני בתיה”ס להומאופתיה, המבקשים לזכות את בוגריהם בהכרת האגודה, דרישות ותנאים מחמירים של השכלה והכשרה מקצועית. דרישות אלה מתבססות על ההנחיות שהתפרסמו על ידי ה- ECCH, המועצה האירופאית להומאופתיה קלאסית, במסמך הקרוי: “ECCH GUIDELINES FOR HOMEOPATHIC EDUCATION”.

להמשך קריאה

הדרישות מבית ספר מוכר כוללות תכנית לימודים ארבע שנתית ובה קורסים ללימוד העקרונות והפילוסופיה של התפיסה ההומאופתית, תורת ההכנות ההומאופתיות ומתודולוגיה של הפרקטיקה ההומאופתית. שלושת תחומים אלה מהווים יחדיו נדבכים המשולבים במסלול ההכשרה בצורה הדרגתית. השנה הרביעית מוקדשת ברובה להתנסות מעשית (סטאז’) בהדרכת הומאופת/ית מנוסה, אם כי חשיפה לעבודה הקלינית מומלצת לאורך כל שנות הלימוד.

תכנים נוספים במסלול ההכשרה כוללים ידע בתחום הרפואה המערבית (אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, פרמקולוגיה) תזונה, מודעות עצמית, פסיכולוגיה, יחסי מטפל-מטופל ועוד.

ברוב בתי הספר לומדים יומיים עד יומיים וחצי בשבוע – נפח זה כולל את לימודי ההומאופתיה, הכשרה קלינית, לימודי הרפואה המערבית וקורסים נוספים.

בנוסף, קיימות דרישות ביחס לרמת הידע והניסיון של צוות המורים ומנהל/ת מגמת או בית הספר להומאופתיה, שבין השאר נדרשים כמובן, לעמוד באופן מתמשך בתכנית שאושרה. על כל שינוי מהותי, נדרשים בתי הספר לדווח לאגודה.

כיום פועלים בארץ ארבעה בתי ספר מקצועיים המוכרים ע”י האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית – “המכון הישראלי להומאופתיה קלאסית” בהנהלת שמואל שלו,  “בית ספר מסלול ודרך” בהנהלת שלומי זילברמןהמסלול ללימודי הומאופתיה בהנהלת ד”ר חיים רוזנטל ו’ויטאל’ בראשות ד”ר רינה מרקוביץ’ ותומר הראל

לקבלת מידע מורחב יש לפנות ישירות לבית הספר.

מצ”ב לינק לסרטון “ללמוד הומאופתיה” שהפיקה האגודה, בו תוכלו להתרשם מבתי הספר המוכרים שהוזכרו לעיל:   https://vimeo.com/75904763

(בסרטון נעדר “המכון הישראלי להומאופתיה קלאסית”, אך כאמור, גם הוא הינו אחד מבתי הספר המוכרים ע”י האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית)

בכדי לבדוק אם המסגרת ראויה בכדי לאפשר לך לעבוד כהומאופת/ית בעתיד, יש לשים לב למספר קריטריונים:

האם יש מספיק שעות תיאורטיות בהן נלמדים עקרונות ההומאופתיה, האורגנון וכו’?

האם משולבים בסילבוס קורסים במקצועות נוספים נוסף על ההומאופתיה? (כגון רפואה מערבית, מודעות עצמית ויחסי מטפל-מטופל, פסיכולוגיה וכו’)

האם אתם מקבלים מספיק שעות פארא-קליניות? מה ההיקף ואופן ההכשרה הקלינית? (זאת בהנחה שאינכם בעלי רקע במקצועות רפואיים)

האם משך הלמודים ההומאופתיים שווה ערך ל3 שנות לימוד לכל הפחות? ארבע שנות לימוד לפחות, הן מה שנדרש.

האם ניתנת שנת התמחות בתום הלימודים? מערכת שאיננה עומדת בכך אינה מתאימה לדרישות! כדי להיות הומאופת/ית עליך לעבור תהליך הכשרה (סטאז’) ארוך,

קורס קצר אינו מספיק בכדי לקבל כלים וידע מעשי ויעיל בריפוי.

* אם ברצונכם לוודא שבית ספר אחר, גם אם איננו מוכר, עומד בדרישות הלימודים של האגודה, ניתן לפנות אלינו טלפונית בימים ראשון – רביעי 9:00-14:00, בטל’ 03-6094213

או במייל: misrad@homeopathy-israel.co.il

בתי ספר לא-מוכרים

קיימות מסגרות לימוד פרטיות, בתי ספר שלא עברו עדיין תהליכי אישור/הכרה, וגם בהן ניתן ללמוד הומאופתיה.

אך בשונה מסטודנט אשר למד בבי”ס המוכר לאגודה, סטודנט אשר למד בבי”ס שאינו מוכר ומבקש להתקבל לשורות ההומאופתים החברים באגודה להומאופתיה, יידרש לעבור מבחן בהומאופתיה, מבחן ברפואה מערבית (או הצגת אישורים על לימוד קורס בהיקף הדרוש), וצפייה במהלך טיפול בקליניקה ע”י הומאופת בכיר.

בתי ספר בתהליכי הכרה

תוכנית בתהליך הכרה ע”י האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית פירושה, שהאגודה מנטרת את הרמה המקצועית של הלימודים, אך שאין הכרה רשמית ומלאה בתוכנית כעומדת בתנאי האגודה. הסיבה לכך היא שהתוכנית נדרשת להעמיד מחזור בוגרים אחד לפחות כהוכחה לאיכות ההוראה. סטטוס “מסלול בתהליך הכרה” פירושו שהמסלול נמצא בראשית דרכו, ושבמידה ויעמוד בתנאי האגודה גם עם סיום מחזור הלימודים הראשון ואילך – יזכה להיחשב “מסלול מוכר ע”י האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית”.

האם אני מתאים?

מדוע אני רוצה להיות הומאופת ? מדוע אני רוצה ללמוד הומאופתיה?

חשוב שתדע מדוע אתה רוצה להתחיל בלימודי הומאופתיה! הומאופתיה הינה תחום מלהיב ומרגש והלמודים דורשים השקעה גדולה: זמן רב, שכר לימוד גבוה יחסית, התמסרות והתמדה. (לקבלת מידע נוסף על הומאופתיה, קראו בפרקים: מהי הומאופתיה ו שאלות ותשובות .

האם יש לי אפשרות ויכולת להתמסר למקצוע?
הלמודים נמשכים ארבע שנים ועלותם גבוהה יחסית. במהלך הלמודים תרכוש ידע ממומחים בתחום, תקבל הדרכה ונגישות למקורות ידע, והכשרה מעשיתב קליניקה. עם זאת עליך להיות מוכן להקדיש זמן ומאמץ ללימוד עצמי והטמעת החומר. הזמן הדרוש לשם לימוד ושינון משתנה כמובן מאדם לאדם ומנושא לנושא, אך לרוב צריך להקדיש לפחות שעת לימוד אחת בבית על כל שעה של למודים פרונטאליים.

האם אני יודע למה אני מתחייב?
מומלץ כי תפנה למקורות ידע אודות ההומאופתיה: ספרים, אתרי אינטרנט -(ראה קישוריות פה)כדי לקרוא ולהבין ולו במעט את תחום הריפוי המיוחד הזה. תוכל גם לפנות לקבלת טיפול אצל הומאופת קלאסי מוסמך כך שתחווה ותתנסה בשיטת הריפוי המופלאה הזו. כמו כן מומלץ שתשתתף בסדנה אוב הרצאת מבוא והכרות שמקיימים רוב בתי הספר להומאופתיה.

מה יאמרו המשפחה והחברים?
יהיה עליך להקדיש זמן רב ללמודיםו יתכן כי תהיה פעיל פחות מבחינה חברתית ומשפחתית. רצוי מאד שהמשפחה והחברים יגלו הבנה, יעודדו ויתמכו בך במהלך שנות הלימוד ולא יתנגדו.

האם אוכל בתום הלימודים לעבוד כעצמאי?
הלמודים וההתנסות הקלינית יכשירו אותך להיות מטפל על פי השיטה והתפיסה ההומאופתית ובסופם תוכל לפתוח בפרקטיקה פרטית. רוב העוסקים בתחום הזה נחשבים “עצמאים” מבחינת שלטונות המס, ויהיה עליך לעמוד בדרישות המתחייבות מכך.

אילו כישורים נדרשים על מנת ללמוד את המקצוע?
כישורים לימודיים נאותים, יכולת, ריכוז, חשיבה והבנה, מוטיבציה גבוהה, יכולת למידה עצמית, כושר התמדה ונחישות הן תכונות חשובות להצלחה בלמודים. כמו כן נדרשת מן התלמיד שליטה טובה בשפה האנגלית מאחר וכל הספרות המקצועית כתובה באנגלית. תעודת בגרות הכרחית.
רקע קודם בתחומים כמו סוציולוגיה, פסיכולוגיה, ביולוגיה, רפואה ומקצועות פרא רפואיים יכולים להיות יתרון אך אינם הכרחיים: מקצועות מתחום מדעי הטבע והרפואה מהווים מרכיב מרכזי בתכנית הלמודים. רצוי שיהיה לך ידע בסיסי בכימיה, בפיזיקה ובביולוגיה. יתכן ואתה זקוק לקורס הכנה באחד ממקצועות אלה. כמה מבתי הספר מספקים קורסים כאלו.
אולם החשוב מכל הוא רמת הבגרות הנפשית והבשלות הרגשית שלך כאדם. הטיפול באנשים שאינם בריאים מצריך בגרות וחוסן נפשי מול יכולת התבוננות פנימית.

בתי ספר להומאופתיה

בית הספר הישראלי להומאופתיה

בית הספר הישראלי להומאופתיה בראשות דר’ חיים רוזנטל פועל משנת 1989 והינו בית הספר להכשרת הומאופתים, הוותיק ביותר בישראל.

על צוות ההוראה נמנים הומאופתים מהטובים ביותר הפועלים היום בישראל אשר גיבשו ושכללו את מסלול ההכשרה לאורך שנים של עבודה משותפת במטרה ליצור סביבה תומכת ללימוד וריפוי הומאופתי תוך העצמה והתפתחות מקצועית ואישית. 

מסלול הלימודים משתרע על פני 4 שנים והוא בהיקף של כ – 2,400 שעות לימוד אקדמיות.

הלימודים כוללים מקצועות ברפואה מערבית: מדעים, אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, פרמקולוגיה, פסיכופתולוגיה, בדיקות מעבדה ועוד, כמו גם קורס בנושא יחסי מטפל-מטופל.

על מנת להיות מטפל מיומן בהומאופתיה נדרשות שעות רבות של התנסות קלינית מעשית. לפיכך פיתח בית הספר תכנית הכשרה קלינית שאין משתווה לה.

מקצוע ההומאופתיה דורש כישורים גבוהים בתחום הבנת טבע האדם, יכולת תצפית חדה ומזוקקת ומיומנויות הקשבה ועיבוד עדינים ומדויקים. כמו כן נדרשת יכולת גישה לספרות מקצועית ענפה, כישורי הפעלת בסיס ידע ממוחשב ועוד. על מנת לפתח כישורים אלו נדרשות שעות קליניקה רבות. לפיכך נתן בית הספר דגש מיוחד לפיתוח מיומנויות התצפית ויכולות היישום של התלמידים וכבר משלב מוקדם של הלימודים- החל משנה א’ הם מתנסים בצפייה קלינית .

מדיניות בית הספר היא לעודד כישורי עבודה יעילה ועצמאית כבר משלב מוקדם של הלימודים. העבודה הקלינית כוללת עבודה עם מקרים חיים בכיתה כבר משנה א’, צפייה קלינית בקליניקת הסטאז’ הפעילה של בית הספר כבר משנה א’ ולקיחת מקרים עצמאית בקליניקה תוך ליווי צמוד “אחד על אחד” של מורה כבר משנה ג’. אימון רב ערוצי זה הוא חסר תקדים בנוף הכשרת ההומאופתיה גם בבתי ספר בחו”ל.

לימודי התיאוריה כוללים את עקרונות הריפוי שלפיהם פועלת ההומאופתיה ואת תורת התרופות ההומאופתיות. האינטגרציה בין לימודי התיאוריה לבין המפגש הקליני, מאפשרת הטמעה יעילה ומעמיקה של הכישורים הנדרשים ונותנת בידי הבוגר כלי עבודה ומיומנויות המבטיחים יכולת עבודה עצמאית בקליניקה משלו.

בית הספר מארגן ימי סמינר מרוכזים בהשתתפות הומאופתים מחו”ל וימי סמינר המוקדשים לנושאי חתך המועברים ברמה בין לאומית.

מיקום: קרן היסוד 75 רעננה

לפרטים נוספים:   http://www.isohomeopathy.co.il/

או בטלפון: 09-7602979

המכון הישראלי להומאופתיה קלאסית

המכון הישראלי להומאופתיה קלאסית

ביה”ס מוכר ע”י האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית.

לפרטים   03-5280160

לאתר המכון הישראלי להומאופתיה:  www.homeonet.net

ייחודו של ביה”ס

אחרי שנים רבות של טיפול הומאופתי בחולים והכשרת מטפלים התברר לנו מעבר לכל ספק כי הדרך היחידה המתאימה ללימוד הומאופתיה מחייבת נאמנות בלתי מתפשרת למשנתו של מייסד ההומאופתיה ד”ר סמואל האנמן. התרחקות מדרך זו מובילה בהכרח לבלבול וכישלון.

בית הספר של המכון הישראלי להומאופתיה הנו היחידי בו מלמדים את השיטה ההאנמנית המקורית והטהורה, המבוססת על עקרונות מדעיים מוצקים.

לימודי ערב משולבים: הלימודים יתקיימו בערב וברשת על מנת לאפשר גם לאנשים עובדים ללמוד.

ביה”ס ידוע מזה שנים באחוז הגבוה ביותר של בוגרים העובדים כהומאופתים וזו ההוכחה הטובה ביותר לאיכות הלימודים ולרמת הידע שביה”ס מקנה. הלימוד נעשה בליווי צמוד של מורי ביה”ס, והדגש הוא על הקניית הכלים המדעיים והמעשיים ביותר על מנת להעמיד הומאופתים בעלי יכולת מקצועית גבוהה המאפשרת להתחיל מיד עם סיום הלימודים בעבודה קלינית וביישום אומנות הריפוי.

ההתמחות הקלינית הארוכה ביותר- הסטאז’ מתקיים במשך שנתיים  על מנת להקנות לסטודנטים את הכלים לטיפול ארוך טווח במטופלים במצבי חולי שונים.

מסלול הלימודים הוא ארבע שנתי וכולל:

– לימודי פילוסופיה ומתודולוגיה של ההומאופתיה. הדגש הוא על הרחבה, המשכיות וקפדנות בהעברת החומר והפנמת החשיבה והעקרונות ההומאופתיים.

החל מהשנה השניה, הסטודנטים מתחילים ליישם את מדע ההומאופתיה ונדרשים לפתור מקרים קיימים. כך הם בעצם זוכים בהכרת התהליך האמיתי של טיפול כבר משלב מוקדם של הלימודים.

במהלך שנות הלימודים שזורות הרצאות וקורסים קצרים בנושאים: הומאופתיה לחיות, חיסונים, הומאופתיה בהריון ולידה והיסטוריה של ההומאופתיה ע”י מיטב ההומאופתים בארץ.

הסטאז’ מתחיל בשנה השלישית, וממשיך עד לסיום השנה הרביעית בקליניקות שבמכון. הסטאז’ מתקיים במתכונת הארוכה ביותר, על מנת להקנות לסטודנטים את הכלים לטיפול ארוך טווח במטופלים במצבי חולי שונים.

את עיקר חומר הלימוד מעבירים שני המורים הבכירים בביה”ס, שמואל שלו ואורן עמרי. נוספים עליהם מורים בוגרי ביה”ס ומרצים אורחים.

לאתר המכון הישראלי להומאופתיה:  www.homeonet.net

לפרטים נוספים נא להתקשר :

03-5280160   משרד

מסלול ודרך – בית הספר ללימודי הומאופתיה

לימודי ההומאופתיה מתקיימים לפי הדרישות, ההנחיות והפיקוח של האגודה להומאופתיה

ההתעניינות בהומאופתיה קלאסית, גוברת והולכת ברחבי העולם כולו בכלל ובישראל בפרט בשנים האחרונות. אלו המקבלים על עצמם, את חוקי היסוד של הטבע ועקרונות ההומאופתיה הקלאסית, רואים בצורה טובה את השינוי בנוף חייהם ובבריאותם.

ד”ר סמואל הנמן, “אבי ההומאופתיה הקלאסית”, כתב ‘באורגנון’ של ההומאופתיה בשנת 1810, כי תכלית הבריאות והקיום, היא לאפשר לאדם לממש בצורה הטובה והנכונה ביותר את עצם ייעודו ומטרתו כאן על פני כדור הארץ.

המטרה והחזון שאני כמנהל המגמה וצוות ההוראה שלנו, לאפשר לבוגרי המגמה להפוך להומאופתים קלאסיים מוסמכים, מקצועיים, עצמאיים (מקצועית וכלכלית) ומהמובילים בתחום בארץ.

לימודי ההומאופתיה הקלאסית, הם לא רק לימוד עיוני של אומנות הריפוי, אלא שימת דגש אישי לכל סטודנט/ית בכל הקשור להבנה, הפנמה ומימוש של ההומאופתיה כדרך חיים, תוך התפתחות אישית וצמיחה רוחנית.

אם את או אתה מחפשים ללמוד מקצוע יחודי, להתחבר להומאופתיה במסלול מיוחד וכדרך חיים, הגעת לכתובת הנכונה.

לפרטים ולקביעת שיחת ייעוץ:

טל’: 077-4106090

לאתר בית הספר לחץ/י כאן.

כתובת דוא”ל: school@homeopathy.co.il

ויטאל – בית ספר וקליניקה קהילתית להומאופתיה קלאסית (לימודי אונליין עם מפגשים פיזיים)

ביה”ס שלנו נוסד בשנת 1997 על ידי ד”ר רינה מרקוביץ ומאז ועד היום העמיד מאות בוגרים המטפלים בהומאופתיה בהצלחה רבה.

חזון בית הספר הוא להכשיר מטפלים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. על בסיס 24 שנות צמיחה והתפתחות יצרנו מסלול ייחודי, ראשון מסוגו בישראל, המשלב לימודים במערכת אונליין ידידותית בעברית עם הדרכה צמודה של מרצה אישי, תוך שימת דגש מיוחד על ההתמחות הקלינית.

תכנית הלימודים בויטאל דינאמית. ליבת התכנית שלנו הנה ההומאופתיה הקלאסית כפי שנלמדה ב 220 השנים האחרונות ובנוסף נלמדות בה שיטות מתקדמות של הומאופתים קלאסיים פורצי דרך מ 30 השנים האחרונות. לפיכך, תוכנית הלימוד שלנו היא העדכנית והמקיפה ביותר ומכשירה את בוגריה להיות מטפלים מקצועיים עם ניסיון קליני משמעותי!

בשנים האחרונות פיתחנו תכנית לימודים היברידית, ראשונה מסוגה בישראל, המשלבת:
א. לימודים מקוונים: שיעורי ווידאו באיכות HD, מצגות בעברית

ב. הדרכה צמודה של מרצה אישי

ג. התמקדות במקרים חיים והתמחות קלינית.

בנוסף לאלו, בכל חודש מתקיימת פגישה כיתתית פרונטלית, במהלכה צופים הסטודנטים בלקיחת מקרים, בתרגול פתרון מקרים, בדיונים קבוצתיים ובהתפתחות אישית של המטפל. המטרה שלנו היא שבסוף ההכשרה הסטודנטים בויטאל יצאו עם הניסיון הקליני הכי מבוסס שאפשר. בנוסף זהו מסלול לימודים המאפשר לשלב לימודים, עבודה וחיי משפחה מלאים.

 

צוות המרצים שלנו הנו ייחודי:

הוא כולל לא רק את בכירי ההומאופתים בישראל אלא גם מורים בינלאומיים מהשורה הראשונה בעולם, כגון: ד”ר רג’אן שנקראן (הודו), ד”ר מאסימו מנג’לבורי (איטליה), ג’רמי שר (אפריקה וישראל) והפסיכיאטר ההומאופת ד”ר מהש גנדי (הודו).

ערך מוסף ללימודים בביה”ס נעוץ בשיתוף רחב היקף עם האקדמיה ללימודי הומאופתיה בראשות ד”ר רג’אן שנקראן – מומביי הודוInternational Academy of Advanced Homoeopathy.  (TOS).

 

הסטודנטים יוכלו להשתלב בהתמחות קלינית שתתקיים באקדמיה להומאופתיה בראשותו של ד”ר שנקראן. אפשרות זו מומלצת מאד – סטודנטים רבים שבחרו באופציה זו חוו קפיצת מדרגה ביכולתם לקחת ולנתח מקרים והם ממליצים על כך בחום.

 

מסלול הלימודים מאושר ע”י האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית ועוצב עפ”י סטנדרטים בינלאומיים.

 

ויטאל, ביה”ס וקליניקה להומאופתיה קלאסית

רחוב איסרליש 22, תל-אביב

לפרטים וקביעת שיחת ייעוץ: 1700-077-087
וואטסאפ: 050-8305050

מייל: misrad@vtal.co.il

לאתר: http://www.vtal.co.il

חפשו אותנו בפייסבוק: https://www.facebook.com/homeopathiceducation/

פעימה – מכללה להומאופתיה קלאסית

לימודי המשך “לטפל באהבה” – בהנהלת מלכי רוזן RCHom
קורס מתקדם להומיאופתים, בו מרחיבים, מחדדים ומשתפים את הידע ההומיאופתי דרך מקרים, רמדיז מיוחדות ושונות, הכרה של סימפטומים, תרגול ולימוד התשאול ההומיאופתי. הקורס קיים מספר שנים וההומיאופתים מוצאים בו בית חם ומקום לשאול, לברר, ללמוד ולשתף. הקורס מועבר בעיקר ע”י מלכי רוזן ורפאל כהן, ועוד הומיאופתים/מרצים אורחים.
מוזמנים להיכנס לאתר בית הספר לפרטים נוספים: homeopathyschool.co.il
להתראות

לימודי המשך

לימודי המשך עם כרמל קרתי

בית ספר סגולה הינו בית ספר שבו אני כמורה נמצאת בקשר מתמשך ומרתק, באווירה חמה ואישית.

נחקור ביחד מהם הערכים והיעוד שלכם, מה המיוחד בכם כמטפלים הומאופתיים.

אלו אמונות ודפוסים חוסמים אתכם וכיצד להסיר אותם, בעזרת אימון – Coaching ותטא הילינג.

 

“נעלה בפוטנץ” את הידע ההומאופתי שכבר רכשתם ונתאמן כיצד להשתמש בו.

נפתור ביחד מקרים שאתם מתקשים בהם, ונלווה מטופלים בימי קליניקה לאורך השנה.

 

אתם מוזמנים להיכנס לאתר של בית הספר www.carmel-karty.com

 

אני מחכה לפגוש אתכם בקרוב.

 

כרמל קרתי

 

לקבלת פרטים ויצירת קשר נא לפנות לכרמל קרתי

טל: 04-6391975
נייד: 054-7955035
carmel-k@zahav.net.il

 

כרמל קרתי, RCHom, הומאופתית קלאסית, ממקימות האגודה להומאופתיה קלאסית בישראל,

מלמדת ומנחה הומאופתים.

מטפלת בקליניקה פרטית בזכרון יעקב.