טיפול טבעי במעי רגיז – הומאופתיה

תסמונת המעי הרגיז יכולה לבוא לידי ביטוי בכאבי בטן והתכווצויות חזקים, נפיחות של הבטן, גזים, שלשולים או לחילופין עצירויות. התסמונת כרוכה בסבל ואי נוחות, פוגעת בצורה משמעותית באיכות החיים, ופעמים רבות מקשה על התפקוד היומיומי, ומביאה להימנעות מפעילויות שמצריכות יציאה ממושכת מהבית מחשש להתקף. על פי הערכות, בין 5 ל-25 אחוזים מהאוכלוסיה הבוגרת סובלת מתסמונת המעי הרגיז, כאשר נשים סובלות ממנה פי 3 לעומת גברים. הומאופתיה מהווה פתרון עבור אלו המחפשים טיפול במעי רגיז באופן טבעי.

טיפול הומיאופתי במעי רגיז לעומת טיפול קונבנציונלי

בניגוד למחלות מערכת עיכול דוגמת קרוהן, בה מאובחנת דלקת במערכת העיכול, במקרים של מעי רגיז, לא ברורה הסיבה הפיזיולוגית לתסמונת. לכן, הרפואה הקונבנציונלית מציעה לסובלים ממעי רגיז תרופות המטפלות בתסמינים אך לא בשורש הבעיה. היא מתמקדת בהקלה אך לא בריפוי. בכדי לאבחן תסמונת המעי הרגיז הרופא/ה מסתמכים בעיקר על תיאור התסמינים על ידי המטופל, בדיקה גופנית, ולעיתים גם בדיקות דם ו/או צואה בכדי לשלול מחלות דוגמת קרוהן, קוליטיס, צליאק, זיהום במערכת העיכול ועוד.

לעומת זאת, טיפול הומאופתי מכוון לספק פתרון למקור הבעיה. כלומר, לא רק לטפל בסימפטומים, שהם ביטוי חיצוני של שורש הבעיה, אלא להבין מה גרם לאדם לפתח מעי רגיז מלכתחילה, ולטפל גם בכך. הטיפול מותאם אישית לאדם שנתפס כמכלול, לאחר תשאול מעמיק אשר מתייחס למצב הפיזי של האדם וההיסטוריה הרפואית שלו, רגישויות וכדומה, אבל גם למצבו הנפשי, הרגלים ואורח החיים שלו וכו'. כך, ניתן להתאים למטופל באופן אישי את הרמדי (הכנה הומאופתית) הנכונה ספציפית עבורו.

טיפול במעי רגיז – עם ערך מוסף

טיפול טבעי במעי רגיז על ידי הומאופתים מוסמכים יכול לסייע למטופלים אשר סובלים מהתסמונת, להביא להקלה משמעותית ואף היעלמות התסמינים, ובכך לאפשר להם שגרת יום יום תקינה ואיכות חיים טובה יותר באופן כללי. מטרת הטיפול ליצור איזון ולחזק את היכולת הריפוי הטבעית של הגוף.
הוא שואף להביא אדם למצב של בריאות פיזית לצד רווחה נפשית. כך, אדם יכול להגיע ספציפית לצורך טיפול בתסמונת המעי הרגיז, אך 'להרוויח' לאחר הטיפול שיפור גם בתסמינים פיזיים מהם סבל, וכן שיפור בהיבט של רווחה נפשית – הפחתה בלחצים ומתחים ועוד.

הטיפול ההומאופתי הוא ללא כימיקלים או חומרים ממכרים, וללא תופעות לוואי. הודות לליווי ומעקב של המטפל/ת בהומאופתיה, ניתן לעקוב אחרי יעילות הרמדי (הכנה הומאופתית) שהותאמה למטופל ולבצע התאמות אם נדרש. חשוב לציין כי במידה והמטופל מעוניין בכך, ניתן לשלב טיפול הומאופתי לצד טיפול קונבנציונלי או כל טיפול אחר, כמו גם תהליכים של שינוי תזונה ואורח חיים. הדברים אינם מתנגשים, והיות הטיפול ההומאופתי מחזק את הגוף, יעילות מערכת החיסון ויתר מערכות הגוף, הוא יכול לתרום גם לשיפור ביעילות הטיפולים והתהליכים האחרים.

טיפול אצל הומאופתים מוסמכים

אם אתם סובלים מתסמונת המעי הרגיז ומעוניינים לטפל בה באופן טבעי בהומאופתיה, אנו ממליצים להיכנס לאינדקס המטפלים של האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית, בכדי לוודא שתפנו להומפאת/ית מוסמכים. מטפלים מוסמכים חייבים לעומד בתקן מחמיר ושקוף של מקצועיות ולפעול על פי קוד אתי שקבעה האגודה. כך תהיה לכם כתובת ותוכלו לפנות לאגודה במקרה של חשש לטיפול לא מקצועי או לא אתי.

שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בלינקדין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הכנת רמדי הומאופתית

מחקר מדעי ראשון מסוגו מוכיח תקפות של אולטרה-דילולים

מחקר חדש מוכיח שהרֵמֵדִיס ההומאופתיות (התכשירים ההומאופתיים) "המדוללות" עד מאד מחזיקות באיכויות ותדרים של חומר המקור ממנו הן מוכנות גם בדילולים גבוהים מאד.
המחקר המדובר לא בוחן עד כמה הטיפול ההומאופתי יעיל או לא, אלא הוא הוא בוחן את שאלת השאלות: מה נשאר בהכנות ההומאופתיות אחרי כל כך הרבה דילולים?

טיפול טבעי באפטות בפה

טיפול טבעי באפטות בפה

פצעים בפה יכולים לגרום לחוסר נוחות ולעיתים אף לכאבים, קושי באכילה ובדיבור המביאים לסבל רב. הם מבשרים את הופעתם בעקצוץ, דגדוג או גירוי מקומי ולא מדבקים. כאשר הם חוזרים שוב ושוב הם מאותתים על בעיה בריאותית שחשוב שנתייחס אליה ונטפל בה מהשורש.

טיפול טבעי בסינוסיטיס

טיפול טבעי בסינוסיטיס

סינוסים הם חללי אוויר בתוך עצמות הפנים, דפנותיהם מצופים ברירית המפרישה ריר לאף דרך פתחי הניקוז ותפקידם לנקות את האף ולווסת הטמפרטורה שבו. כאשר הסינוסים דלקתיים נוצרת היצרות של הפתחים. אפשר לעזור ולטפל בדלקת אקוטית וכרונית באמצעות טיפול טבעי בסינוסיטיס.