טיפול טבעי במיגרנה

 

אנשים רבים סובלים ממיגרנות אשר פוגעות בשגרת היומיום ואיכות החיים שלהם. הרפואה הקונבנציונלית מציעה טיפול בסימפטומים בלבד של המיגרנה, והטיפול התרופתי עלול לגרור תופעות לוואי, מקלות ועד משמעותיות. לעומת זאת, ההומאופתיה מציעה טיפול טבעי במיגרנה והיא מספקת פתרון יעיל והוליסטי על ידי התייחסות לשורש הבעיה.

מהי מיגרנה?

מיגרנה היא כאב ראש בעוצמה בינונית עד קשה, והיא שונה במאפייניה מכאב ראש רגיל.

נהוג להגדיר שני סוגי מיגרנות:

  • מיגרנה קלאסית – בעלת תסמינים נוירולוגיים שמקדימים את כאב הראש או מופיעים במהלכו (מיגרנה עם אאורה). במקרים של מיגרנה זו, התסמינים הינם לרוב ויזואליים, דוגמת ראיית כתמים שחורים או הבזקי אור, אך לעיתים התסמינים באים לידי ביטוי בבעיות תחושה, דיבור, בחולשה גופנית ועוד. שלב התסמינים המקדימים (אאורה) יכולים להימשך בין רבע שעה לשעה.
  • מיגרנה נפוצה – מאופיינת בכאבי ראש ללא תסמינים מקדימים, לרוב בצד אחד של הראש. לעיתים הסובלים ממיגרנה נפוצה רגישים לאור ו/או לרעש ולעיתים כאב הראש מלווה גם בבחילות והקאות.

מיגרנה נפוצה יכולה להימשך כמה שעות ועד 3 יממות. השכיחות של מיגרנות בקרב נשים גבוהה פי 3 מזו אצל גברים, וככל הנראה, אחת מכל 4 נשים סובלת ממיגרנות. הסברה היא ששינויים הורמונליים אצל נשים תורמים לכך.

טיפול קונבנציונלי לעומת טיפול טבעי במיגרנה בהומאופתיה

אנשים אשר חווים מיגרנות בעוצמה קשה ובתדירות רבה, מעידים על פגישה משמעותית  בתפקוד היומיומי ובאיכות החיים. לרפואה קונבנציונלית אין פתרון לתופעת המיגרנות, והיא למעשה מטפלת בתסמינים, במטרה להקל על הכאב ועוצמת המיגרנה, לרוב על ידי מתן תרופות משככות כאבים ו/או תרופות נוגדות דלקת. בטיפול כרוני במיגרנות, ניתן טיפול שמטרתו להפחית את תדירות ההתקפים, עוצמתם ו/או משכם, וזאת על ידי תרופות חוסמות בטא, תרופות נגד פרכוסים אשר נועדו גם להקלה על כאב, וכן תרופות נוגדות דיכאון. לתרופות השונות עלולות להיות תופעות לוואי, וכמובן ששימוש יתר בתרופות נגד כאב או שימוש ממושך עלול להיות מסוכן ולגרום לבעיות רפואיות. חלק מן התרופות הניתנות לטיפול במיגרנה אינן מומלצות לשימוש עבור נשים בהריון או נשים מניקות, חלקן אינן מתאימות ילדים ומתבגרים, חלקן לא מומלצות לאנשים עם גורמי סיכון מסוימים וכו'.

זאת ועוד, הרפואה הקונבנציונלית עצמה מכירה בתרומה של שינוי אורח חיים וטיפולים אלטרנטיביים למניעת מיגרנות, שכן ישנם גורמים ידועים הגורמים למיגרנות שאינם רפואיים:

  • גורמים הקשורים במצב רגשי כגון סטרס, חרדה, דיכאון וכו'
  • גורמים הקשורים באורח חיים, ביניהם אי פעילות גופנית, עישון, שינה באיכות ירודה.
  • גורמים הקשורים בתזונה – מזונות מסויימים ו/או תזונה לא בריאה, צום, התייבשות ועוד.
  • גורמים סביבתיים – תאורה חזקה, מסכים מרצדים, סביבה רועשת מאד, ריחות חזקים ועוד.

בנוסף, הרפואה הקונבנציונלית מכירה בכך שתרופות מסוימות, שמטרתן לטפל במצבים רפואיים שונים עלולות לגרום למיגרנות, ביניהן כדורי שינה, גלולות למניעת הריון, טיפול הורמונלי חליפי ועוד.

טיפול הומאופתי במיגרנה

כפי שניתן להבין מהכתוב מעלה, אנשים רבים (ובעיקר נשים) סובלים ממיגרנות, אך התסמינים, המאפיינים והגורמים שלהן יכולים להיות שונים מאדם לאדם באופן משמעותי.
לדוגמה, אישה אחת יכולה לסבול ממיגרנות קשות וממושכות, אשר יופיעו כמה פעמים בחודש כתוצאה מסטרס וכאב הראש יהיה מלווה בתחושות חולשה ועקצוצים בגוף. לעומת זאת, אישה אחרת תחווה התקף מיגרנה כל חודש לפני המחזור, כאשר ההתקף ילווה בבחילות וראיית כתמים.

הגישה ההומאופתית רואה באדם מכלול, והיא שואפת להגיע לשורש הבעיה ולא לדיכוי הסימפטום. תשאול מקיף שנעשה בפגישה ראשונה עם הומאופת/ית, יאפשר הבנה עמוקה של מצבו של האדם – הוא יתייחס למצבו הפיזי והגופני באופן כללי, מצבו הרגשי/נפשי, איך כאב הראש בא לידי ביטוי אצלו, אורח החיים, התזונה, סביבת החיים, אופי האדם והרגליו, ועוד – וכתוצאה מכך תתאפשר הבנה לגבי הגורם האמיתי להופעת המיגרנות.

בהתאם לכך, המטפל/ת מתאימים רמדי (הכנה הומאופתית) באופן אישי לכל אדם והנסיבות הספציפיות שלו. לכן, להבדיל מתכשירים המוצעים בחנויות הפארמה, בטיפול הומאופתי קלאסי, הרמדי תוכן במיוחד עבור המטופל/ת ולא תירכש כ'מוצר מדף'.

טיפול הומאופתי כולל ליווי ומעקב בכדי לוודא שהרמדי אכן מסייעת ומביאה לתוצאות הרצויות, וייתכן והמטפל/ת יחליטו על התאמות ושינוי הרמדי בהתאם לצורך.

כאמור, הטיפול ההומאופתי הינו טבעי. ההכנות ההומאופתיות אינן מכילות חומרים כימיים, אינן ממכרות ואינן גורמות לתופעות לוואי. הרמדי מעודדת ומחזקת את יכולות הריפוי הטבעיות של הגוף, ויכולה להילקח גם במקביל לתרופה קונבנציונלית. לא פעם, מטופלים מדווחים על שיפור במצבם מעבר ל'תלונה' איתה הגיעו לטיפול, ובמקרה זה מיגרנה, שכן הרמדי מותאמת לפי מצבם הכולל, ולכן יכולה לתת מענה מיטיב כולל יותר עבור האדם.

מעוניינים בטיפול טבעי במיגרנה? היכנסו עכשיו לאינדקס מטפלים הומאופתים מוסמכים של האגודה הישראלית הומאופתיה קלאסית.

שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בלינקדין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

טיפול טבעי בסינוסיטיס

טיפול טבעי בסינוסיטיס

סינוסים הם חללי אוויר בתוך עצמות הפנים, דפנותיהם מצופים ברירית המפרישה ריר לאף דרך פתחי הניקוז ותפקידם לנקות את האף ולווסת הטמפרטורה שבו. כאשר הסינוסים דלקתיים נוצרת היצרות של הפתחים. אפשר לעזור ולטפל בדלקת אקוטית וכרונית באמצעות טיפול טבעי בסינוסיטיס.

טיפול טבעי בטחורים ובפיסורה

טיפול טבעי בטחורים ובפיסורה

מה ההבדל בין טחורים ופיסורה? ומה ההבדל בין טיפול טבעי בטחורים ובפיסורה ובין טיפול רפואי קונבנציונלי? כל זאת ועוד, במאמר שלפניכם.

רמדי הומאופתית

מהי הרמדי ההומאופתית?

על ההבדל בין התכשירים ההומאופתים הנמכרים ברשתות הפארם לבין ההכנות ההומאופתיות האינדיבידואליות שבשימוש ההומאופתיה הקלאסית. מאת גיא טידור, הומאופת