טיפול טבעי בדלקת בדרכי השתן בהומאופתיה

דלקת בדרכי השתן היא תופעה שכיחה מאד, בעיקר בקרב נשים. הדלקת מטופלת ברפואה הקונבנציונלית על פי רוב באמצעות אנטיביוטיקה. עם זאת, חשוב לדעת שבמקרים של דלקות חוזרות, טיפול אנטיביוטי עלול להוביל לתופעות לוואי. טיפול טבעי בדלקת בדרכי השתן באמצעות הומאופתיה מכוון לטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים שלה, ובכך למנוע פריצה חוזרת של דלקת.

דלקת בדרכי השתן

דלקת בדרכי השתן נגרמת לרוב עקב חדירת חיידקים שחיים במעי למערכת השתן דרך השופכה. הדלקת יכולה לגרום לחוסר נוחות רבה, ואם אינה מטופלת, היא יכולה לגרום גם לנזקים בריאותיים ולסיבוכים כגון דלקת בכליות ופגיעה בתפקוד הכלייתי (במקרים של דלקות כליות חוזרות).
דלקות בדרכי השתן יכולות להופיע בכל גיל, אצל נשים וגברים, אך כאמור, הן נפוצות יותר בקרב נשים. מעל ל-50% מהנשים יסבלו מדלקת בדרכי השתן לפחות פעם אחת. השופכה אצל נשים קצרה הרבה יותר מאצל גברים, והדבר מעלה את הסבירות להגעת חיידקים מפי הטבעת אל שלפוחית השתן. בנוסף, הסיכוי לדלקת בדרכי השתן עולה לאחר גיל המעבר אצל נשים. לאחר הפסקת הווסת, רירית הנרתיק הופכת לדקה יותר, מה שמאפשר לחיידקים לחדור בקלות רבה יותר.
התסמינים של דלקת בדרכי השתן יכולים להיות, בין היתר, תחושת כאב ו/או צריבה במתן שתן, צורך במתן שתן בתכיפות רבה, שתן עם ריח רע, שתן עכור או דם בשתן. סימפטומים כמו חום, כאבי מותניים וצמרמורות, יכולים להעיד על הגעת הדלקת לכליות.
ברפואה הקונבנציונלית, דלקת בדרכי השתן מאובחנת לרוב על ידי בדיקת שתן. במידה ומתגלה זיהום, יינתן כאמור טיפול אנטיביוטי.

טיפול הומאופתי בדלקת בדרכי השתן

טיפול הומאופתי הינו טיפול טבעי ובטוח, ללא כימיקלים או חומרים ממכרים וללא תופעות לוואי. היות ומטרת הטיפול ההומאופתי היא לטפל בשורש הבעיה, ולא רק בסימפטומים, ניתן לטפל בבעיה של דלקות חוזרות בדרכי השתן גם בתקופה בה ישנה הפוגה ואין דלקת פעילה.

ההומאופתיה רואה באדם מכלול, והטיפול מתחיל בפגישת אבחון במהלכה מתבצע תשאול מקיף במטרה להגיע לאבחון שורש הבעיה. בשלב זה מטפלים הומאופתים ישאלו לדוגמה, מתי התפרצה הדלקת, ובמקרים של דלקות חוזרות מה התכיפות שלהן? האם הדלקת פרצה לאחר אירוע מסוים או פורצת בכל פעם מחדש על רקע נסיבות מסוימות? מהם הסימפטומים הספציפיים מהם המטופל/ת סובלים? בנוסף המטפלים ישאלו על המצב הפיזי של האדם באופן כללי, ההיסטוריה הרפואית שלו, האם קיימות רגישויות, אלרגיות וכו'. בנוסף לפן הפיזי, התשאול מתייחס גם לפן הנפשי ולאופי האדם, הרגלים ואורח חיים ועוד. בהתאם לתשאול, מטפלים הומאופתים ימליצו על רמדי (הכנה הומאופתית) מותאמת אישית לתמונת המצב המקיפה של המטופל/ת.

בשלב הבא בטיפול הומאופתי יתבצע מעקב וליווי אישי, במטרה לבחון כיצד הרמדי משפיעה, והאם יש צורך לבצע התאמות נוספות למקסום יעילות הטיפול.

טיפול הומאופתי יכול לסייע בשיכוך הכאבים וחוסר הנוחות הכרוכים בדלקת, להפחית את הישנות הדלקות ואף למנוע את חזרתן. היות והטיפול בדלקת נעשה תוך התייחסות לאדם כמכלול, פעמים רבות מטופלים יחוו הטבות בתחומים נוספים, פיזית ונפשית כתוצאה ממנו, שכן הטיפול מסייע לאיזון וחיזוק מערכת החיסון ולשיפור איכות החיים.

חשוב לציין כי ניתן לקבל טיפול הומאופתי ורמדי במקביל לטיפול רפואי קונבנציונלי.

אם אתם מתעניינים בטיפול טבעי בדלקת בדרכי השתן, מומלץ לפנות להומאופתים מוסמכים, חברי  אגודת ההומאופתיה הקלאסית בישראל. הומאופתים מוסמכים מתחייבים לעמוד בתקן מחמיר ושקוף של מקצועיות ולפעול על פי קוד אתי שקבעה האגודה. בנוסף, האגודה מהווה כתובת לפניות במקרים של חוסר שביעות רצון מטיפול על רקע רמת המקצועיות או האתיות.

מצאו מטפלים באזורכם באינדקס הומאופתים מוסמכים של האגודה להומאופתיה קלאסית.

.

שתף בפייסבוק
שתף בבטוויטר
שתף בלינקדין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

טיפול טבעי בגלי חום

טיפול הומאופתי בגלי חום

במהלך גיל המעבר, עם ההפסקה הדרגתית במחזורי הוסת והירידה החדה ברמות האסטרוגן, נשים רבות חוות תסמינים ותופעות פיזיות ורגשיות