טיפול הומאופתי בגלי חום

במהלך גיל המעבר, עם ההפסקה הדרגתית במחזורי הוסת והירידה החדה ברמות האסטרוגן, נשים רבות חוות תסמינים ותופעות פיזיות ורגשיות אשר פוגעים משמעותית באיכות החיים. אחד מאלו הוא גלי חום אשר יכולים לבוא לידי ביטוי בתחושות חום והזעה, בעיקר בחלקים העליונים של הגוף, ולעיתים גם צמרמורות. נשים בגיל המעבר מדווחות על עוצמות ותדירות שונות של גלי חום. יש שלא חוות גלי חום כלל, בעוד אחרות מדווחות על גלי חום חזקים כל כמה שעות, מה שמקשה על התפקוד היום יומי, ובא לידי ביטוי גם בקושי לישון ובמצב רוח ירוד וקוצר רוח. טיפול הומאופתי בגלי חום מהווה פתרון טבעי ויעיל.

הרפואה הקונבנציונלית מציעה פתרונות לתופעת גלי החום אשר מבוססים על טיפול הורמונלי חלופי – אסטרוגן, פרוגסטרון או שילוב של שניהם. מחקרים כיום מעידים על קיומם של סיכונים בטיפול מסוג זה.

אלטרנטיבה למי שאינה מעוניינת בטיפול הורמונלי הוא טיפול הומאופתי. כאמור, טיפול טבעי בגלי חום בהומאופתיה נעשה ללא שימוש בכימיקלים כלל. הטיפול יעיל, אינו ממכר ואינו כרוך בתופעות לוואי. יש לציין שניתן לטפל בהומאופתיה קלאסית במקביל לטיפולים אחרים (קונבנציונליים ואלטרנטיביים), ולכן הוא מתאים גם למי שמעוניינת לבחון אפשרויות נוספות במקביל לטיפול ברפואה קונבנציונלית או אלטרנטיבית אחרת.

תהליך טיפול הומאופתי בגלי חום

  1. תשאול מקיף – טיפול הומאופתי מותאם אישית לכל אדם ורואה בו מכלול. לכן, כל טיפול הומאופתי, ובכלל זאת טיפול בגלי חום, מתחיל בתשאול מקיף שמטרתו להבין בצורה מלאה את מצבה הפיזי והנפשי של האישה, כמו גם ההיסטוריה הרפואית שלה ורגישויות אם קיימות, ההרגלים ונסיבות חייה ועוד, ולא רק לסימפטומים הספציפיים בגינם הגיעה לטיפול. זאת, מתוך הנחה העומדת בבסיס שיטת הטיפול ההומאופתי, כי לכל אלו השפעה על מצבו הבריאותי של האדם. טיפול הומאופתי מטרתו לאבחן ולטפל בשורש הבעיה, ולא רק בסימפטומים ספציפיים.
    כתוצאה מכך, טיפול הומאופתי בגלי חום מסייע ליצירת איזון הורמונלי כמו גם איזון פנימי, פיזי ונפשי באופן כללי, והוא מחזק את היכולת הטבעית של הגוף לרפא ולאזן את עצמו. לכן, טיפול טבעי בגלי חום באמצעות הומאופתיה פעמים רבות מסייע לטפל בבעיות נוספות כמו הזעות, תופעות יובש, מצב רוח ירוד, בעיות שינה, מיגרנות, עליה במשקל ועוד.
  1. התאמת רמדי – בהתאם למידע שצוברים ההומאופת/ית במהלך התשאול המקיף, הם מתאימים לכל אישה רמדי (הכנה הומאופתית) באופן אישי. הרמדי מוכן עבור המטופלת בבית מרקחת הומאופתי והמטפל/ת מסבירים ומדריכים לגבי אופן נטילתה.
  2. ליווי ומעקב – טיפול הומאופתי כולל ליווי במטרה לעקוב אחרי יעילות הרמדי וביצוע התאמות ככל שנדרש, במטרה למצוא את הפתרון המיטיב והיעיל ביותר עבור האישה.

טיפול בגלי חום אצל הומאופתים מוסמכים

כאשר פונים למטפלים בהומאופתיה, כדאי לוודא שבוחרים במטפלים מוסמכים, חברי אגודת ההומאופתיה הקלאסית בישראל. הומאופתים מוסמכים חייבים בתקן מחמיר ושקוף של מקצועיות ולפעול על פי קוד אתי שקבעה האגודה. בנוסף, פניה לטיפול אצל הומאפת/ית מוסמכים מבטיחה כי תהיה למטופלים כתובת לפניה במקרה של השגה בעניין הטיפול שקיבלו, בין אם ברמה המקצועית או האתית.

הומאופתים מוסמכים מחזיקים בתעודה עם התואר R.C.Hom. אפשר גם להיכנס לאינדקס הומאופתים מוסמכים באתר האינטרנט של האגודה, למציאת מטפלים מוסמכים באזורכם.

שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בלינקדין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הכנת רמדי הומאופתית

מחקר מדעי ראשון מסוגו מוכיח תקפות של אולטרה-דילולים

מחקר חדש מוכיח שהרֵמֵדִיס ההומאופתיות (התכשירים ההומאופתיים) "המדוללות" עד מאד מחזיקות באיכויות ותדרים של חומר המקור ממנו הן מוכנות גם בדילולים גבוהים מאד.
המחקר המדובר לא בוחן עד כמה הטיפול ההומאופתי יעיל או לא, אלא הוא הוא בוחן את שאלת השאלות: מה נשאר בהכנות ההומאופתיות אחרי כל כך הרבה דילולים?

טיפול טבעי באפטות בפה

טיפול טבעי באפטות בפה

פצעים בפה יכולים לגרום לחוסר נוחות ולעיתים אף לכאבים, קושי באכילה ובדיבור המביאים לסבל רב. הם מבשרים את הופעתם בעקצוץ, דגדוג או גירוי מקומי ולא מדבקים. כאשר הם חוזרים שוב ושוב הם מאותתים על בעיה בריאותית שחשוב שנתייחס אליה ונטפל בה מהשורש.

טיפול טבעי בסינוסיטיס

טיפול טבעי בסינוסיטיס

סינוסים הם חללי אוויר בתוך עצמות הפנים, דפנותיהם מצופים ברירית המפרישה ריר לאף דרך פתחי הניקוז ותפקידם לנקות את האף ולווסת הטמפרטורה שבו. כאשר הסינוסים דלקתיים נוצרת היצרות של הפתחים. אפשר לעזור ולטפל בדלקת אקוטית וכרונית באמצעות טיפול טבעי בסינוסיטיס.