אודות האגודה

כאן תמצאו מידע לגבי האגודה הישראילית להומאופתיה קלאסית

פעילויות ומטרות האגודה

פעילות לקידום ההכרה במקצוע

 1. האגודה פועלת להכרה במקצוע ההומאופתיה ולהסדרתו באמצעות דיאלוג עם הממשל.

בתחילת שנת 2012 התאגדו 4 האגודות המובילות את עולם הרפואה המשלימה: הומאופתיה, רפואה סינית, נטורופתיה והרבליזם (צמחי מרפא) – פורום הסנ”ה, על מנת להוביל את הסדרת הרפואה המשלימה בישראל.

 1. הכנת חומר כתוב בנוגע להומאופתיה המשמש כבסיס מידע במגעינו עם הגופים המחוקקים: (ר`חוברת “תיק הומאופתיה”, בהוצאת האגודה: המספקת מידע מפורט לגבי מהות ההומאופתיה, הומאופתיה בעולם, המצב החוקתי, מחקרים ועוד).
 2. איסוף מידע מהעולם וכתיבת המלצות לשיפור נהלי ההכנות ההומאופתיות מול משרד הבריאות .
 3. יצירת שיתוף פעולה עם קופות החולים ובתי החולים לשילוב הומאופתים רשומים.

 

תמיכה וקידום הומאופתים רשומים

 1. רישום ארצי של הומאופתים קלאסיים מורשים מטעם האגודה ופרסום הרשימה בעיתונות, באתר האגודה, באינטרנט ובמדיות תקשורת שונות. האגודה הנה הארגון היחידי המקיים רישום ארצי של הומאופתים קלאסיים בעלי הכשרה מתאימה (הומאופתים רשומים הינם הומאופתים מורשים מטעם האגודה. בהעדר סמכות אחרת המגדירה את המקצוע, יותר ויותר מוסדות מעדיפים להעסיק הומאופתים מורשים). רישום ארצי זה מבטיח שהמטפלים המורשים עברו הכשרה מתאימה ועומדים בתנאי הקבלה לאגודה. רישום כזה מאפשר לציבור מידע זמין לגבי הומאופתים בהם ניתן לבטוח.
 2. האגודה הנה עמותה רשומה (מלכ”ר) ופועלת בהתאם לחוק רשם העמותות. לאגודה משרד פעיל, המהווה מוקד אליו פונה הציבור בכדי לקבל רשימות הומאופתים מורשים באזור מגוריהם, עם השנים מתגברות הפניות ועולה המודעות לחשיבות של פניה להומאופת רשום ומוכר על ידי איגוד מקצועי.
 3. האגודה מפיקה סמינרים מקצועיים של מרצים מהארץ ומהעולם, יוזמת לימודי המשך והשתלמויות, מפיקה כתב עת מקצועי (“זמנים הומאופתים”) ומוציאה לאור חוברות מקצועיות של סיכומי סמינרים.

 

קידום מודעות להומאופתיה

*. הפעלת אתר אינטרנט, דף פייסבוק ניוזלטרים, המספקים מידע לקהל הרחב.

*. האגודה מקיימת פעילות צדקה ועבודה עם קהילות נזקקות. קיים מערך של מטפלים חברי האגודה, המטפלים בהתנדבות באוכלוסיות קשות יום והן במצבי חירום.

 

קידום הסדרה עצמית של המקצוע (Voluntary regulation)

 1. העמדת סטנדרטים לפרקטיקה הומאופתית והעמדת קריטריונים ברורים לרישום הומאופתים מקצועיים על פי קריטריונים המבוססים על תקנים בינלאומיים המקובלים האגודות המקצועיות באירופה וארה”ב. באופן זה הרישום מפנה את הציבור להומאופתים מקצועיים שנמצאים תחת פיקוח (ר`חוברת “תקנון האגודה וקוד האתיקה והפרקטיקה” בהוצאת האגודה להומאופתיה קלאסית )
 2. העמדת סטנדרטים לחינוך, תמיכה בהקמה, הכרה וביקורת של בתי ספר להומאופתיה. סטנדרטים המבטיחים כי ההומאופתים הבוגרים יוכלו לעסוק במקצועם כשהם מצוידים בכל הידע הדרוש (ר`חוברת “הנחיות לתכניות הוראה בבתי הספר להומאופתיה” וחוברת “נוהל הכרה בבית ספר להומאופתיה קלאסית”, בהוצאת האגודה).
 3. הטמעת קוד אתי הקובע את נורמות ההתנהגות המקצועית של המטפלים הרשומים באגודה. פעילות של וועדת אתיקה עפ”י הצורך, בתחומים שבין מטפל מטופל ובבוררות בבעיות הקשורות ליחסים בין הומאופתים לבין עצמם. (ר`חוברת “קוד האתיקה והפרקטיקה של האגודה” בהוצאת האגודה להומאופתיה קלאסית ). האגודה מהווה מוקד אליו יכולים מטופלים לפנות בקובלנות ושאלות אתיות ואחרות.
 4. התעדכנות מתמדת במידע חדש באמצעות שיתוף פעולה עם ארגונים מקצועיים בהומאופתיה וברפואה משלימה בכלל, בארץ ובחו”ל. נציגים מטעם האגודה פועלים בכל אחד מגופים אלו.

[1] ניתן להיות מנוי על כתב העת המקצועי שיוצא בעברית, הן כחבר או סטודנט רשום באגודה, או להיות ידיד האגודה. ניתן גם לרכוש בנפרד את העיתון, דפי המידע וחוברות הכנסים במשרדי האגודה. במקום או טלפונית.

דבר היו"ר

שמי עוזי רוזנצוויג, נבחרתי לשמש כיו”ר האגודה להומיאופתיה קלאסית בחודש מאי 2015. אני עוסק בהומאופתיה משנת 2002 והצטרפתי לוועד המנהל של האגודה בשנת 2010. מאז אני מעורב בפעילות האגודה בוועדות השונות, בקידום ובשמירה על מקצוע ההומאופתיה בארץ.

הוועד המנהל של האגודה מונה כחמישה חברים שנבחרו על ידי חברי האגודה. הבחירות מתקיימות בפגישת האסיפה השנתית אחת לשנתיים. הוועד מוביל את פעילותיה המגוונות של האגודה ותחתיו פועלות וועדות שונות ומתנדבים רבים. בפיקוחו של הוועד מתקיימות פעילויות כגון: וועדות קבלה לחברים חדשים, וועדת חינוך לפיקוח על בתי הספר המוכרים, הוצאה לאור של כתב עת מקצועי, ארגון סמינרים של מרצים מהארץ והעולם, רישום חברים שעמדו ברף הקריטריונים המקצועיים שקבעה האגודה, רישום ידידים וסטודנטים ועוד.

האגודה שמה לעצמה כמטרה לשמור על רמת הכשרה גבוהה של המקצוע, לקדם את  הרמה המקצועית של המטפלים בישראל ולהגביר את המודעות הציבורית לטיפול ההומאופתי.

בימים אלו אנו פועלים בשיא המרץ להעלאת המודעות לטיפול ההומאופתי, אנו משקיעים משאבים רבים ביחסי ציבור ע”י חשיפה תקשורתית הן בעיתונות הכתובה והן בראיונות ברדיו ובטלוויזיה.

בנוסף, אנו יוצרים קשר עם גופים שונים כמו עמותות, מוסדות ציבוריים, מרכזים רפואיים, על מנת לחשוף את הציבור לטיפול ההומאופתי ולאפשר לו נגישות רבה יותר לטיפול.

אנו שותפים גם לעשייה הבינלאומית לקידום הומאופתיה. האגודה הישראלית להומאופתיה קלאסית חברה ב ICH, אגודה בינלאומית להומאופתיה, ואף נציגנו שם מכהן כיו”ר אגודה זו.

אנו ממשיכים להוביל  ביחד עם האיגוד לריפוי סיני מסורתי, האגודה לנטורופתיה והאגודה להרבליזם קליני תהליך להסדרת הרפואה המשלימה בישראל תוך דיאלוג מול הממשל. האגודה שלנו משקיעה מאמצים רבים להכרה ממסדית במקצוע ההומאופתיה, למען שמירה על רמת הטיפול ההומאופתי המוענק לציבור המטופלים ולמען קידום הרמה המקצועית והאתית של חבריה המטפלים.

בברכת בריאות שלמה,

שלכם, עוזי

ועד האגודה והוועדות השונות

הפעילים באגודה

כל הפעילים באגודה הינם הומאופתים קלאסיים חברי האגודה להומאופתיה.

באגודה ועדות שונות ובעלי תפקידים :

יו”ר האגודה – עוזי רוזנצוייג

מנהלת משרד האגודה – דורין גל

ועד מנהל – פאולה לידרמן ווינגרטן, ולנטינה גליק , נעמי לנגפורד בועז אחילאה, משה שמאי

עורכי אתר האגודה – בועז אחילאה, ולנטינה גליק

עריכה והפקת עיתון האגודה – רחל שבי, משה שמאי, נעמי גולדמן

הפקת סמינרים – נעמי לנגפורד

ועדת קבלה – עוזי רוזנצוויג , נעמי לנגפורד, יהודית פלינט

ועדת חינוך – דליה איתני

אחראית על קשרים בינ”ל – אליעז רז

ועדת אתיקה – קוקי לדרמן

ועדת ביקורת – יעל אטינגר

ועדת הנחות – נעמי לנגפורד

יח”צ -דרורה נבון, משה שמאי

במידה והנכם מעוניינים ליצור קשר עם מי מהפעילים, ניתן לפנות למשרד האגודה בטל’: 03-6094213

כיצד להתקבל לאגודה

כיצד להתקבל לאגודה במעמד של חברות

להלן ארבעת מסלולי הקבלה לאגודה במעמד של חברות :

א. אם את/ה סטודנט/ית בשלבי הכשרה מתקדמים ובית הספר שלך מוכר על ידי האגודה, נציגי ועדת  הקבלה יצרו קשר עם מנחה הסטאז’ שלך. המשמעות היא שעוד במהלך תקופת הכשרתך הקלינית, האגודה תפעל כדי לוודא שרמתך המקצועית בשלב הזה, מאפשרת לך להתקבל לאגודה במעמד של חברות זמנית. לאחר שנה מקבלת החברות הזמנית, עלייך ליצור קשר עם משרד האגודה לצורך זימון לראיון קבלה, על מנת להפוך את חברותך לקבועה.

ב. אם סיימת לימודים בבית ספר מוכר ואת/ה מעוניין/נת להצטרף כחברת אגודה יש להכין את  המסמכים שלהלן ולשלוח אותם למשרד האגודה באמצעות

המייל: misrad@homeopathy-israel.co.il או הפקס 03-6095603.

 1. תעודת גמר של המוסד הלימודי בו למדת.
 2. המלצה חתומה מאת מנחה הסטאז’ שלך (מסמך סיכום מאת מנחה הסטאז מופיע בתחתית עמוד זה).
 3. שלושה תיקי מטופלים (בעילום שם) הכוללים: מקרה חדש + F.U אחד לפחות. את המקרים ניתן להקליד ולשלוח במייל או בפקס, אם הכתב קריא ניתן להעבירם בפקס או להביא עותק לראיון הקבלה.

הבהרות ביחס לתיקי מטופלים:

א. יש לוודא שהמקרים נלקחו ונותחו בצורה עצמאית ע”י המועמד/ת (ולא במהלך הסטאז’ או הדרכה אחרת).

ב. יש להשמיט פרטים אישיים מזהים של המטופלים.

ג. יש להקפיד שלצד תיעוד המפגשים יופיעו סיכום וניתוח המקרה בצירוף טבלת רפרטורי, אבחנה מבדלת ונימוקים לבחירה ברמדי.

 1. שליחת שאלון פרטים אישיים למייל או לפקס. (מסמך “טופס פרטים אישיים” מופיע בתחתית עמוד זה).
 2. קורות חיים.
 3. הקבלה לאגודה כרוכה בתשלום דמי הרשמה חד פעמיים ודמי חברות שנתיים. יש לשלם את דמי ההרשמה לפני ההגעה לראיון קבלה.

לתשלום ניתן לפנות למשרד האגודה, בטלפון 03-6094213 .

ג. אם הנך רופא/ה או עוסק/ת במקצועות פרה-רפואיים (אחים/ות, רוקחים/ות, פרארמדיקים, פיזיותרפיסטים/ות, תזונאים/ות וכו’) קיימים שני מסלולי קבלה לאגודה.

 1. מי שהשלים/מה מסלול הכשרה של שנתיים לפחות בבית ספר שאינו מוכר על ידי האגודה, ועוסקים/ות בהומיאופתיה חמש שנים לפחות.
 2. מי שהשלים/מה הכשרה באחד מבתי הספר המוכרים על ידי האגודה ועוסקים/ות בהומיאופתיה מזה שנתיים לפחות. אם הנך מתאים/ה לאחד המסלולים הנ”ל, וודא/י שמצויים בידך המסמכים שלהלן. את כל המסמכים יש לשלוח למשרד האגודה באמצעות המייל misrad@homeopathy-israel.co.il או הפקס 03-6095603.
 3. קורות חיים (לצפייה בדוגמא לטופס).
 4. צילום תעודות. (תעודת גמר של המקצוע הפרה-רפואי ותעודת סיום למודי הומיאופתיה) * מי שאין בידו תעודה, רשאי להציג אישור ממרצה הקורס או מנהל המגמה על אישור סיום הלימודים.
 5. “טופס פרטים אישיים” – יש לשלוח למייל האגודה. השאלון מופיע בתחתית העמוד זה.
 6. המלצה חתומה מאת מנחה הסטאז’.
 7. שלושה תיקי מטופלים – מקרה חדש + F.U אחד לפחות. את המקרים ניתן להקליד ולשלוח במייל או בפקס, אם הכתב קריא ניתן להעבירם בפקס או להביא עותק לראיון הקבלה.

הבהרות ביחס לכל אחד מהתיקים:

א. יש לוודא שהמקרים נלקחו ונותחו בצורה עצמאית ע”י המועמד/ת (ולא במהלך הסטאז’ או הדרכה אחרת).

ב. יש להשמיט פרטים ביוגרפיים מזהים של המטופלים.

ג. יש להקפיד שלצד תיעוד המפגשים יופיעו סיכום וניתוח המקרה בצירוף טבלת רפרטורי, אבחנה מבדלת ונימוקים לבחירה ברמדי.

 1. הקבלה לאגודה כרוכה בתשלום דמי הרשמה חד פעמיים ודמי חברות שנתיים. יש לשלם את דמי ההרשמה לפני ההגעה לראיון הקבלה. לתשלום ניתן לפנות למשרד האגודה,

בטלפון 03-6094213.

ד. אם הנך בוגר/ת בית ספר שאינו מוכר ע”י האגודה/ אוטודידקט/יתניתן להתקבל לאגודה לפי מודל הנקודות. על המועמד לצבור 18 נקודות לפי קריטריונים שונים. הטבלה המפורטת מופיעה בהמשך הדף. בנוסף לצבירת 18 הנקודות, יש לעמוד בתנאים הבאים:

 1. סיום מוצלח של הדרכה קלינית (סטאז’) בהומאופתיה וקבלת אישור חתום ממנחה הסטאז’ . (קובץ “מסמך סיכום ממנחה הסטאז’ ” מצורף בתחתית העמוד זה).
 2. ראיון קבלה של האגודה.
 3. הקבלה לאגודה כרוכה בתשלום דמי הרשמה חד פעמיים ודמי חברות שנתיים. יש לשלם את דמי ההרשמה לפני ההגעה לראיון קבלה. לתשלום ניתן לפנות למשרד האגודה,

בטלפון 03-6094213

 1. מסמך המסכם את העמידה ב”מודל הנקודות”, תוך המצאת תעודות רלוונטיות.

 

מודל הנקודות
הניקודתיאור ההכשרה
12בוגרי בתי ספר המוכרים ע”י האגודות המקצועיות השייכות לארגון ה ECCH1
8בחינה בהומאופתיה מטעם האגודה2
3בחינה ברפואה מערבית3
2 נק’ לכל שנת לימודלימודי הומאופתיה בבית ספר שאינו מוכר4
4לימודי המשך בהיקף של 200 שעות ומעלה5
6לימודים רפואה, אחיות, רוקחות6
4תצפית7
2הגשת 3 מקרים (*ר’ הערה להלן)8
18מורים מוכרים שמלמדים בחו”ל, מעבירי סמינרים9
6מחברי ספרות הומאופתית10
4וותק מוכח כמטפל בהומאופתיה לפחות שנתיים11
2וותק מוכח במקצוע טיפולי אחר לפחות 4 שנים12

הבהרות וסייגים ביחס ל”מודל הנקודות”:

 1. הערה לסעיף 8: שלושה תיקי מטופלים – מקרה חדש + F.U אחד לפחות. את המקרים ניתן להקליד ולשלוח במייל או בפקס, באם הכתב קריא ניתן להעבירם בפקס או להביא עותק לראיון הקבלה. יש להשמיט פרטים ביוגרפיים מזהים של המטופלים.
 2. לא ניתן להגיש יותר משלושה מקרים כדי לצבור ניקוד נוסף.
 3. בעל מקצוע פרה-רפואי לא יוכל לקבל ניקוד על בחינה ברפואה מערבית.
 4. וותק טיפולי מוכח – בהומאופתיה או בתחום אחר – ייחשב בניקוד פעם אחת לכל היותר.
 5. אם אינך יכול/ה להציג סילבוס של החומר שלמדת וגם הוכחות על לימוד החומר (גליון ציונים) – תידרש/י לגשת לבחינת האגודה בהומאופתיה (ר’ פירוט בלינק שבסעיף 2 בטבלת “מודל הנקודות).
 6. הניקוד על לימוד בביה”ס שאינו מוכר ייחשב לסך מקסימלי של 8 נק’.
 7. על המועמד/ת להציג תעודה או אישור על לימודים בתחום “רפואה מערבית” בהיקף דומה לנלמד בבתי הספר המוכרים ע”י האגודה. מועמד/ת שאינו/ה יכול/ה להציג אישורים אלו, נדרש/ת לעבור בהצלחה את בחינת האגודה ברפואה מערבית. אם מצבך מתאים לתנאים שלעיל, אנא וודא/י שהמסמכים מצויים בידיך.

את כל המסמכים הדרושים יש לשלוח לכתובת הדואר האלקטרוני של האגודה, misrad@homeopathy-israel.co.il

טופס פרטים אישיים

הערה: מי שלמד/ה במסגרת אחרת, שאינה תואמת את מודל הנקודות, מתבקש/ת לפנות לוועדה מיוחדת הפועלת במסגרת ועדת הקבלה, אשר תדון בכל מקרה לגופו.

בברכה,

יהודית פלינט (Ph.D), yflint@netvision.net.il

עוזי רוזנצוויג, יו”ר האגודה uziros@gmail.com

נעמי לנגפורד, naomilangford@gmail.com